Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 grudnia 2017, 18:53

autor: "Vergil"

Zapowiedziano Hogwarts Mystery - RPG w świecie Harry’ego Pottera

Firma Warner Bros. przygotowuje istną „czarodziejską” ofensywę. Harry Potter: Wizards Unite nie będzie jedyną produkcją osadzoną w uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling, która trafi na urządzenia mobilne. Kolejna to Harry Potter: Hogwarts Mystery - reprezentant gatunku RPG od studia Jam City.

Marka Harry Potter wciąż może działać na wyobraźnię graczy. Wierzy w to również firma Warner Bros., przygotowująca się do premiery Harry Potter: Wizards Unite. Jak się okazuje, dzieło zespołu Niantic (autorów Ingressa i Pokemon GO) to niejedyna produkcja osadzona w uniwersum czarodzieja z Hogwartu, która zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Wydawca podał bowiem do wiadomości, że studio Jam City pracuje obecnie nad grą RPG zatytułowaną Harry Potter: Hogwarts Mystery.

Tytuł, enigmatyczny opis i platformy docelowe – aktualnie na tym kończą się informacje na temat mobilnego RPG-a, którego premierę zaplanowano na przyszły rok. - Zapowiedziano RPG-a osadzonego w świecie Harry’ego Pottera - wiadomość - 2017-12-12
Tytuł, enigmatyczny opis i platformy docelowe – aktualnie na tym kończą się informacje na temat mobilnego RPG-a, którego premierę zaplanowano na przyszły rok.
Do trzech razy sztuka?

Harry Potter: Wizards Unite oraz Harry Potter: Hogwarts Mystery nie są jedynymi potencjalnymi asami w rękawie Warner Bros. Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że wydawca planuje oddać w ręce konsolowych graczy kolejną „dużą” produkcję osadzoną w uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling. Niestety firma nie kwapi się do tego, by podzielić się z graczami jakimikolwiek konkretami na temat tej enigmatycznej gry…

Produkcja zmierzająca na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android pozwoli graczom na stworzenie własnego bohatera i wcielenie się w jednego z uczniów czarodziejskiej uczelni, którego poczynania będziemy obserwować na przestrzeni kolejnych lat. Na zainteresowanych mają czekać atrakcje pokroju lekcji obrony przed czarną magią czy nauki warzenia mikstur. Tytuł ma zadebiutować w przyszłym roku, a będzie sygnowany logo Portkey Games – oddziału Warner Bros., którego zadaniem jest wydawanie gier o Harrym Potterze tak na urządzenia mobilne, jak i na konsole; więcej na jego temat poczytacie tutaj.

Niestety na tym aktualnie kończą się ujawnione przez studio informacje – fanom Harry’ego Pottera nie pozostaje nic innego, jak rzucić okiem na opublikowany przez Warner Bros. logotyp gry i czekać na kolejną porcję konkretów. Wszak na ten moment nie wiadomo jak będzie wyglądać sama rozgrywka, a także w jakim modelu będzie dystrybuowana omawiana produkcja; można jednak gdybać, że doczekamy się darmowej pozycji z opcjonalnymi mikropłatnościami.