Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 listopada 2017, 08:56

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Twórcy Pokemon GO stworzą grę Harry Potter: Wizards Unite

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment utworzyła oddział Portkey Games, który będzie wydawał gry z Harrym Potterem. Pierwszą produkcją ma być Harry Potter: Wizards Unite od studia Niantic (autorzy słynnego Pokemon GO).

Harry Potter: Wizards Unite będzie pierwszą gra wydaną przez Portkey Games. - Twórcy Pokemon GO stworzą grę Harry Potter: Wizards Unite - wiadomość - 2017-11-09
Harry Potter: Wizards Unite będzie pierwszą gra wydaną przez Portkey Games.

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment utworzyła nowy oddział o nazwie Portkey Games. Do jego zadań należeć będzie wydawanie gier o słynnym czarodzieju Harrym Potterze na urządzenia mobilne i konsole. W opublikowanym komunikacie ujawniono, że powstające produkcje ukażą znanych już bohaterów w różnych momentach życia, pojawią się też nowe postacie i niewidziane wcześniej lokacje.

Wiemy już, że pierwszą produkcją będzie Harry Potter: Wizards Unite. Pracuje nad nią ekipa Niantic (autorzy słynnego Pokemon GO), wspomagana przez studio WB Games San Francisco. Projekt wykorzystywać ma technologię rzeczywistości rozszerzonej, dzięki której odkryjemy magię roztaczającą się wokół nas. Podczas zabawy będziemy spacerować po swojej okolicy, spotykając znanych bohaterów, odkrywając tajemnicze artefakty, ucząc się nowych zaklęć oraz walcząc z napotkanymi przeciwnikami. Rzecz jasna gra ukaże się na urządzeniach mobilnych, a jej debiut zaplanowano na przyszły rok.

Warner Bros. Interactive Entertainment od kilku dobrych lat zajmuje się grami z Harrym Potterem, aczkolwiek nie doczekaliśmy się ich zbyt wielu. Właściwie mowa tylko o dwóch odsłonach LEGO Harry Potter czy wykorzystaniu marki w Lego Dimensions. Teraz sytuacja ma się zmienić i fani czarodzieja oraz jego przyjaciół mogą liczyć na więcej gier – miejmy nadzieję, że wysokiej jakości.