Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Harry Potter: Hogwarts Mystery (iOS)

Harry Potter: Hogwarts Mystery

Harry Potter i tajemnica Hogwartu

Gra RPG, osadzona w uniwersum Harry’ego Pottera, w której gracze tworzą bohaterów będących uczniami Hogwartu i obserwują ich poczynania na przestrzeni kolejnych lat.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | książki | Harry Potter

Okładka Harry Potter: Hogwarts Mystery (iOS)

data premiery gry:

25kwi2018

AND iOS

Harry Potter: Hogwarts Mystery to tytuł gry RPG, osadzonej w uniwersum wykreowanym przez J.K. Rowling na potrzeby bestsellerowych książek o Harrym Potterze. Produkcja została opracowana przez studio Jam City, a trafiła na mobilny system AND i iOS, gdzie jest dystrybuowana w modelu free-to-play. Jej wydanie wzięło na swoje barki Portkey Games, czyli wewnętrzny oddział firmy Warner Bros. Interactive Entertainment, zajmujący się grami opowiadającymi o słynnym czarodzieju.

Fabuła

W Harry Potter: Hogwarts Mystery wcielamy się w początkującego adepta sztuk magii, który musi zmierzyć się z legendą swojego starszego brata; czarodziej szukał w Hogwarcie tajemniczych Przeklętych Krypt, a przepadł bez wieści po wyrzuceniu ze szkoły za złamanie przepisów. Oczywiście naszym zadaniem jest rozwikłanie obu zagadek.

Akcja gry toczy się w czasach, w których Harry Potter był jeszcze małym chłopcem, jednak w grze pojawiają się postacie doskonale znane z książek i filmów – Minerwa McGonagall, Pomona Sprout, Filius Flitwick, Severus Snape czy choćby Albus Dumbledore.

Mechanika

Przed rozpoczęciem przygody w wydanym na platformie AND i iOS Harry Potter: Hogwarts Mystery tworzymy własnego bohatera (lub bohaterkę), którego poczynania będziemy obserwować na przestrzeni kolejnych lat edukacji w Hogwarcie. Możemy zdecydować nie tylko o płci i wyglądzie postaci, lecz także o tym, do którego z Domów będzie należeć (do wyboru mamy: Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw oraz Hufflepuff). Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak rozpocząć właściwą rozgrywkę.

W trakcie zabawy prowadzimy rozmowy z pozostałymi uczniami Hogwartu – w ten sposób zawieramy przyjaźnie z innymi adeptami magii (lub wręcz przeciwnie, gdyż wszystko zależy od doboru kwestii dialogowych). Poza tym uczęszczamy na zajęcia (w trakcie których uczymy się latania na miotle, rzucania zaklęć i warzenia mikstur; od czasu do czasu musimy też rozwiązać prosty test), wykonujemy zadania odblokowywane w miarę postępów, a także bierzemy udział w pojedynkach toczonych w trybie turowym, w których o kolejności wykonywanych ruchów decyduje wynik zabawy w „papier, kamień, nożyce”. Wszystkie aktywności wymagają jednak energii – ta regeneruje się samoczynnie, choć proces jej odnawiania można pominąć, korzystając z zaimplementowanego w grze systemu mikropłatności.

Kwestie techniczne

Harry Potter: Hogwarts Mystery posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. W trakcie zabawy towarzyszy nam soundtrack, dla którego źródłem inspiracji były utwory skomponowane na potrzeby filmowych adaptacji dzieł J.K. Rowling.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 2,4 / 10 na podstawie 144 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do Harry Potter: Hogwarts Mystery

Wymagania wiekowe Harry Potter: Hogwarts Mystery

odpowiednia dla każdego wieku

Recenzja Harry Potter: Hogwarts Mystery – gry, która nie pozwala... grać (bez płacenia)
Recenzja Harry Potter: Hogwarts Mystery – gry, która nie pozwala... grać (bez płacenia)

Recenzja 15 maja 2018, 14:52

Ktoś jednak dalej może się zapierać. Mówić, że to wszystko nieważne, bo klimat serii, bo Hogwart. Owszem, same lokacje zrobione są schludnie, wedle filmowej wizji, ale przeskakujemy między nimi jak po statycznych, pozbawionych aktywności planszach. Gdzieś tam czasem stukniemy tylko w przypadkowy rekwizyt, by wyżebrać od gry darmowy punkt energii. Akcja toczy się w okresie, kiedy Harry jest małym chłopcem (1984 rok), w szkole spotkamy więc gromadkę znanych postaci. Tylko co z tego, jeśli dalej są one interpretacją z gimnazjalnego fanfika? Jasne, Snape nami pogardzi, Dumbledore rzuci jakąś sentencją i setką punktów dla naszego domu za męstwo i całą resztę, a Hagrid powie „cholibka”, po czym przejmie się losem diabelskich sideł. Trudno jednak nie patrzeć na tych bohaterów jak na kukiełki, które serwują tylko sparafrazowane teksty z książki. Nie ma w nich nawet krzty życia.

AND
iOS