Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Harry Potter: Hogwarts Mystery (AND)
OkładkaHarry Potter: Hogwarts Mystery (AND)

Harry Potter i tajemnica Hogwartu

Harry Potter: Hogwarts Mystery

Gra RPG, osadzona w uniwersum Harry’ego Pottera, w której gracze tworzą bohaterów będących uczniami Hogwartu i obserwują ich poczynania na przestrzeni kolejnych lat.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | książki | Harry Potter

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harry Potter i tajemnica Hogwartu Premiera

25kwi2018

AND iOS

Gry podobne do Harry Potter i tajemnica Hogwartu

Harry Potter: Żywa magia

The Lord of the Rings: Legends

Idle Heroes

Harry Potter: Hogwarts Mystery to tytuł gry RPG, osadzonej w uniwersum wykreowanym przez J.K. Rowling na potrzeby bestsellerowych książek o Harrym Potterze. Produkcja została opracowana przez studio Jam City, a trafiła na mobilny system AND i iOS, gdzie jest dystrybuowana w modelu free-to-play. Jej wydanie wzięło na swoje barki Portkey Games, czyli wewnętrzny oddział firmy Warner Bros. Interactive Entertainment, zajmujący się grami opowiadającymi o słynnym czarodzieju.

Fabuła

W Harry Potter: Hogwarts Mystery wcielamy się w początkującego adepta sztuk magii, który musi zmierzyć się z legendą swojego starszego brata; czarodziej szukał w Hogwarcie tajemniczych Przeklętych Krypt, a przepadł bez wieści po wyrzuceniu ze szkoły za złamanie przepisów. Oczywiście naszym zadaniem jest rozwikłanie obu zagadek.

Akcja gry toczy się w czasach, w których Harry Potter był jeszcze małym chłopcem, jednak w grze pojawiają się postacie doskonale znane z książek i filmów – Minerwa McGonagall, Pomona Sprout, Filius Flitwick, Severus Snape czy choćby Albus Dumbledore.

Mechanika

Przed rozpoczęciem przygody w wydanym na platformie AND i iOS Harry Potter: Hogwarts Mystery tworzymy własnego bohatera (lub bohaterkę), którego poczynania będziemy obserwować na przestrzeni kolejnych lat edukacji w Hogwarcie. Możemy zdecydować nie tylko o płci i wyglądzie postaci, lecz także o tym, do którego z Domów będzie należeć (do wyboru mamy: Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw oraz Hufflepuff). Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak rozpocząć właściwą rozgrywkę.

W trakcie zabawy prowadzimy rozmowy z pozostałymi uczniami Hogwartu – w ten sposób zawieramy przyjaźnie z innymi adeptami magii (lub wręcz przeciwnie, gdyż wszystko zależy od doboru kwestii dialogowych). Poza tym uczęszczamy na zajęcia (w trakcie których uczymy się latania na miotle, rzucania zaklęć i warzenia mikstur; od czasu do czasu musimy też rozwiązać prosty test), wykonujemy zadania odblokowywane w miarę postępów, a także bierzemy udział w pojedynkach toczonych w trybie turowym, w których o kolejności wykonywanych ruchów decyduje wynik zabawy w „papier, kamień, nożyce”. Wszystkie aktywności wymagają jednak energii – ta regeneruje się samoczynnie, choć proces jej odnawiania można pominąć, korzystając z zaimplementowanego w grze systemu mikropłatności.

Kwestie techniczne

Harry Potter: Hogwarts Mystery posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. W trakcie zabawy towarzyszy nam soundtrack, dla którego źródłem inspiracji były utwory skomponowane na potrzeby filmowych adaptacji dzieł J.K. Rowling.

Ostatnia modyfikacja 21 maja 2018

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 3,7 / 10 na podstawie 185 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Harry Potter i tajemnica Hogwartu: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS