Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka The Lord of the Rings: Legends (AND)

The Lord of the Rings: Legends

The Lord of the Rings: Legends of Middle-Earth

Powstała na licencji filmowej trylogii Władca Pierścieni produkcja firmy Kabam, łącząca elementy RPG, strategii i kolekcjonerskich gier karcianych.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | PvP | książki | Władca Pierścieni | filmy | karciane | elementy strategiczne | MMO | klasyczne RPG

Okładka The Lord of the Rings: Legends (AND)

producent: Kabam

wydawca: Kabam

Strona oficjalna

data premiery gry:

15paź2014

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Lord of the Rings: Legends of Middle-Earth to kolejna z mobilnych aplikacji skierowanych na urządzenia mobilne z systemem Android, które powstały na fali popularności filmowej trylogii Władca Pierścieni Petera Jacksona. Tym razem mamy do czynienia ze zrealizowaną w modelu free-to-play nieskomplikowaną grą RPG z elementami strategii i kolekcjonerskiej gry karcianej. Za jej powstanie odpowiada znana z wielu bestsellerowych produkcji przeglądarkowych firma Kabam.

Istotą zabawy jest stworzenie drużyny, złożonej z ikonicznych postaci znanych z trylogii J.R.R. Tolkiena i uczestnictwo w kolejnych potyczkach z coraz bardziej wymagającymi przeciwnikami. Przystępując do rozgrywki wybieramy jedną z ras: ludzi, elfy, krasnoludy bądź hobbitów. W miarę postępów kolejno odblokowujemy i rekrutujemy do naszej ekipy coraz to nowsze postaci z listy ponad 100 bohaterów, wśród których znaleźli się m.in. Aragorn, Boromir, Legolas czy Frodo. Każdy z nich dysponuje oczywiście swoimi unikalnymi umiejętnościami, a dodatkowe bonusy zyskujemy za zwerbowanie dwóch bohaterów o wzajemnie uzupełniających się umiejętnościach. Przykładowo drużyna złożona z samych hobbitów zaowocuje potężnym combo, które może odwrócić losy niejednej potyczki.

Gra pozwala na stworzenie trzech niezależnych od siebie drużyn, których będziemy używać w zależności od rodzaju napotkanego przeciwnika. Grając w pojedynkę uczestniczymy w kampanii, osadzonej w kolejnych rejonach Śródziemia, takich jak Eriador, Gondor, Rohan czy Mordor. W każdej z lokacji czeka na nas kilku przeciwników, a na końcu potężny boss. Walki toczą się w sposób automatyczny, a o ich wyniku decyduje przede wszystkim siła naszej drużyny. W miarę kolejnych walk jej członkowie zyskują rzecz jasna doświadczenie, co wpływa z kolei na poprawę ich umiejętności. Współczynniki bohaterów możemy też podnosić, korzystając z rozmaitych power-upów, dostępnych w sklepie gry za realną gotówkę. Jeśli nie zdecydujemy się na korzystanie z mikropłatności, może się jednak okazać, że siła drużyny nie wystarczy do pokonania potężnego bossa i aby ją poprawić, będziemy musieli wielokrotnie powtarzać wygrane już pojedynki.

Podobnie jak w przeglądarkowych produkcjach firmy Kabam, także i w Legends of Middle-Earth mamy możliwość uczestniczenia w pojedynkach PvP z żywymi przeciwnikami. Toczą się one na specjalnych arenach, a ich wynik wpływa oczywiście także na doświadczenie i umiejętności naszej drużyny. Pod względem oprawy gra w wersji na Androida stoi na przeciętnym poziomie, typowym dla współczesnych przeglądarkowych MMORPG-ów, choć modele postaci wykonane zostały szczegółowo i bez trudu rozpoznamy w nich znajome twarze z trylogii Tolkiena.

Minirecenzja The Lord of the Rings: Legends – namiastka MMORPG tylko dla największych fanów Tolkiena

PLUSY:
  • Element kolekcjonerski, stanowiący niewątpliwą atrakcję dla wszystkich fanów Tolkiena;
  • Spora galeria postaci i lokacji, znanych z kart książek oraz filmów.
MINUSY:
  • Zbyt wiele uproszczeń w mechanice rozgrywki;
  • Brak wpływu na przebieg walk i możliwość ich zupełnego pominięcia;
  • Niezbyt sugestywna oprawa audiowizualna;
  • Powolne zdobywanie waluty, skłaniające do korzystania z mikropłatności.

Marka Władcy Pierścieni jest ostatnio chętnie przenoszona na ekrany komputerów, konsol, a zwłaszcza urządzeń mobilnych. Po sukcesie filmowej trylogii, powtórzonym ostatnio przez Hobbita, koncern Warner Bros. wydaje się rozdawać kultową licencję na lewo i prawo, co niestety przekłada się w dość znaczący sposób na jakość kolejnych powstających gier. Tym razem – po dość przeciętnej i wtórnej strategii The Hobbit: Kingdoms of Middle-Earth – w świat tolkienowskiego Śródziemia po raz kolejny zabiera nas firma Kabam, znana dotąd głównie z produkcji przeglądarkowych.

The Lord of the Rings: Legends to generalnie rzecz biorąc kolejna, mocno uproszczona gra MMORPG, wpisująca się w bardzo popularny ostatnimi czasy trend łączenia różnych gatunków (akcji, strategii, bijatyk, gier sportowych, czy właśnie RPG) z elementami kolekcjonerskich gier karcianych. Nie ulega wątpliwości, że produkcje tego typu nie są tworzone z myślą o szeroko pojętym odbiorcy, a skierowane raczej głównie do największych fanów danej marki, serii gier bądź filmów. Oni bowiem przede wszystkim czerpać będą największą przyjemność z odblokowywania i kolekcjonowania kolejnych postaci, a nierzadko też gotówką, pragnąc zdobyć także i ukryte pod mikropłatnościami atrakcje.

Taką właśnie grą jest produkcja firmy Kabam, która jako gra kolekcjonerska bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Wcielając się w bohatera, należącego do jednej z ras (ludzi, elfów, krasnoludów bądź hobbitów), pod okiem samego Gandalfa staramy się stworzyć unikalną drużynę śmiałków, werbując do niej sukcesywnie kolejne z ponad setki postaci, które fani Tolkiena rozpoznaliby nawet wyrwani z głębokiego snu. Niestety od strony samego gameplayu, gra nie ma nam już tak wiele do zaoferowania. Owszem, przemierzamy tu kolejne znane z książek i filmów lokacje, realizując kolejne zadania fabularne, rozwijamy poszczególne postaci, a przede wszystkim bierzemy udział w kolejnych potyczkach z szeregowymi przeciwnikami oraz bossami. Poszczególne scenerie mają tu jednak postać prostych, trójwymiarowych planów, umieszczonych na tle statycznych i nieco zamazanych teł – jednym słowem, nie prezentują się zbyt sugestywnie. Równie kiepsko zrealizowane zostały walki, które nie dość, że odbywają się niemal całkowicie bez naszego udziału, to jeszcze można je zupełnie pominąć i obejrzeć od razu końcowy efekt danej potyczki.

Wszystkie te elementy wskazują dość wyraźnie na fakt, że twórcy z firmy Kabam nie mieli raczej w planach stworzenia rasowego MMORPG na wysokim poziomie, który godnie reprezentowałby kultową dla wielu z nas markę. Nacisk położono tu w szczególności na sam aspekt kolekcjonerski, który zadowoli głównie największych fanów Tolkiena. Dodatkowo, biorąc pod uwagę fakt, że walutę służącą do odblokowywania kolejnych bohaterów zdobywamy tu w iście żółwim tempie, przy okazji nie odmówiono sobie przyjemności łatwego wyciągnięcia gotówki z portfeli mniej cierpliwych graczy. Jeśli więc nie należymy do grona zatwardziałych wielbicieli Hobbita oraz Włady Pierścieni, to i grę The Lord of the Rings: Legends możemy z całkiem czystym sumieniem po prostu zignorować.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe The Lord of the Rings: Legends

12+

Wymagania sprzętowe The Lord of the Rings: Legends

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND