Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeANDPS3iOSPCX360
Okładka Iron Sky: Invasion (AND)

Iron Sky: Invasion

Połączenie kosmicznego symulatora ze strategią, oparte na motywach filmu o nazistach z Księżyca - Iron Sky. Tytuł jest autorskim projektem Mirosława Dymka i studia Reality Pump. Wzoruje się na klasykach gatunku – seriach X-Wing, Freespace oraz X-Com.

Symulacje | FPP | science fiction | FPS | kosmiczne | filmy | polskie

Okładka Iron Sky: Invasion (AND)

data premiery gry:

22lis2012

PC

28mar2013

X360 PS3

20cze2013

iOS

5wrz2013

AND

Iron Sky: Invasion to symulator kosmiczny z elementami strategii osadzony w realiach filmu science-fiction Iron Sky. Jest on autorskim projektem studia Reality Pump, a zwłaszcza jego szefa – Mirosława Dymka, który postanowił stworzyć grę po obejrzeniu filmu fińskiego reżysera Timo Vuorensoli. Produkcja wzoruje się na klasycznych zręcznościowych symulatorach kosmicznych, głównie serii X-Wing.

W Iron Sky: Invasion gracze wcielają się w rolę głównodowodzącego siłami obronnymi Ziemi. Jego zadaniem jest odparcie inwazji nazistów z Księżyca i przeprowadzenie ataku, który zniszczy ich główną bazę na powierzchni ziemskiego satelity. Nieliniową rozgrywkę podzielono na etap strategiczny, w którym na ogólnej mapie kosmosu obserwujemy przemieszczanie się wrogich jednostek, a także część zręcznościową, przypominającą typowe symulatory kosmiczne. Podczas zabawy otrzymujemy do wypełnienia szereg misji od rządów państw na Ziemi. Przykładowo, są wśród nich zadania zniszczenia wrogiej floty, unieruchomienia lub przejęcia niektórych jej jednostek. Za pomyślne wykonanie misji jesteśmy nagradzani nowymi statkami kosmicznymi. O ile grę rozpoczynamy z prostym, szybkim myśliwcem południowokoreańskim, o tyle pod koniec mamy do dyspozyzji potężne krążowniki brytyjskie.

Podczas tworzenia gry autorzy współpracowali ściśle ze społecznością fanów, tak jak miało to miejsce w przypadku filmu Timo Vuorensoli. Udało im się także zaangażować aktorów znanych z Iron Sky do uczestnictwa w nagraniach przerywników filmowych.

Iron Sky: Invasion jest napędzany przez autorski silnik Reality Pump – Grace 2 – i w pełni ukazuje jego możliwości. Muzyka nawiązuje do ścieżki dźwiękowej filmu, stworzonej przez grupę Laibach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 0,9 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Iron Sky: Invasion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Iron Sky: Invasion

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Quad Core 2.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza), 5 GB HDD, Windows XP(SP2)/Vista/7, łącze internetowe
Recenzja gry Iron Sky: Invasion – polska odpowiedź na X-Winga
Recenzja gry Iron Sky: Invasion – polska odpowiedź na X-Winga

Recenzja 28 listopada 2012, 09:58

W trakcie gry dysponujemy paroma statkami, które możemy zmieniać, dokując do jednej z kilku stacji znajdujących się w przestrzeni okołoziemskiej. Możemy m.in. usiąść za sterami średniego bombowca typu Dundee, brytyjskiego Spitfire’a czy wielkiej kobyły wyładowanej atomówkami, jaką jest Canadarm. Niektóre z misji trzeba wręcz wykonać za pomocą z góry narzuconej jednostki, na szczęście już maksymalnie ulepszonej. W Iron Sky: Invasion znalazł się bowiem system pozwalający na udoskonalanie posiadanych statków za gotówkę zarobioną z zebranych w przestrzeni wraków. Można więc usprawnić tarcze, silniki, skaner, wyrzutnie flar, działo plazmowe, rakiety przeciwpancerne i zwykłe działko. Modyfikacje te są kilkustopniowe i oczywiście z każdym kolejnym stopniem coraz droższe. Co jednak najważniejsze, poczynione zmiany faktycznie odczuwa się podczas walki, a ich efektem jest coraz szybsze rozwałkowywanie wrogich maszyn – notabene: takich samych, które znalazły się w filmie.

PC
X360
PS3
iOS
AND