Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2012, 07:55

autor: Aver

Premiera gry Iron Sky: Invasion – polskiego space-sima o nazistach z kosmosu

Wczoraj miała miejsce oficjalna premiera gry Iron Sky: Invasion na licencji filmu o nazistach z Księżyca. Tytuł powstał w krakowskim studiu Reality Pump przy aktywnej współpracy aktorów i społeczności graczy. Ukazał się w wersji na PC. W grudniu zadebiutuje na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Naziści z kosmosu atakują! - Premiera gry Iron Sky: Invasion – polskiego space-sima o nazistach z kosmosu - wiadomość - 2012-11-23
Naziści z kosmosu atakują!
Iron Sky: Invasion
  • Gatunek: symulator kosmiczny;
  • Platformy: PC, X360, PS3 (premiera wersji konsolowych nastąpi w grudniu);
  • Producent: Reality Pump;
  • Wydawca: TopWare Interactive.

Wczoraj miała miejsce oficjalna premiera symulatora kosmicznego Iron Sky: Invasion na PC. Tytuł stworzyło w zaledwie kilka miesięcy krakowskie studio Reality Pump, a głównym pomysłodawcą projektu był jego szef – Mirosław Dymek.

Gra powstała na oficjalnej licencji filmu Iron Sky, traktującego o inwazji nazistów z Księżyca na Ziemię. W jej produkcji aktywny udział wziął reżyser – Timo Vuorensola (którego można zobaczyć na poniższym filmie, zawierającym krótki fragment gameplay’u), a także aktorzy znani z obrazu kinowego, m.in. Julia Dietze i Stephanie Paul. Dzięki ich zaangażowaniu, w tytule Reality Pump zobaczymy wstawki filmowe w stylu znanym choćby z serii Wing Commander czy Command & Conquer.

Koncepcją Iron Sky: Invasion nawiązuje do klasyki space-simów, dodając do typowej walki w przestrzeni kosmicznej elementy strategii czasu rzeczywistego. Gracz wciela się w rolę ziemskiego dowódcy, który staje na czele wojsk cywilizowanego świata w celu odparcia inwazji nazistów z Księżyca. W tym celu musi rozsądnie gospodarować zasobami oraz w przemyślany sposób wypełniać misje zlecane mu przez rządy różnych państw i decydować o opracowywanych ulepszeniach. Sednem rozgrywki są starcia z wrogimi siłami kierującymi się w stronę Ziemi, podczas których zasiadamy za sterami różnego rodzaju statków bojowych, m.in. koreańskiego „Zerga”, australijskiego „Dundee”, czy też japońskiego „Banzai”. W dowolnej chwili możemy przenieść się do poziomu mapy taktycznej i udać się w najbardziej krytyczne obszary kosmicznego frontu.

Grę napędza autorski silnik studia Reality Pump – GRACE 2, a do jej tworzenia zaangażowano społeczność graczy i fanów Iron Sky. Jak na razie tytuł Reality Pump można nabyć na oficjalnej stronie wydawcy – firmy TopWare Interactive, m.in. w specjalnej edycji Götterdämmerung, zawierającej bonusy w postaci filmu Timo Vuorensoli, artbooka i płyty ze ścieżką dźwiękową. Miejmy nadzieję, że już niedługo ta ciekawa produkcja trafi do polskich sklepów. Premierę wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 zapowiedziano na grudzień.