Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2012, 13:27

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Nowe informacje o Iron Sky: Invasion. Pierwszy screen i grafiki koncepcyjne

Na oficjalnej stronie gry Iron Sky: Invasion krakowskiego studia Reality Pump pojawił się pierwszy screen z produkcji wzorowanej na znanym filmie science-fiction. Twórcy podali także garść nowych informacji o tytule. Poszukują także osób chętnych do testowania kosmicznego symulatora.

Na oficjalnej witrynie gry Iron Sky: Invasion, a także na jej stronie w serwisie społecznościowym Facebook pojawił się pierwszy screen z produkcji – przedstawiający nazistowski statek kosmiczny Rheingold. Od kilku dni są na nich dostępne także obrazki koncepcyjne. Część z nich pochodzi z filmu Timo Vuorensoli, który zainspirował symulator kosmiczny zapowiedziany na targach gamescom w Kolonii.

Nowe informacje o Iron Sky: Invasion. Pierwszy screen i grafiki koncepcyjne - ilustracja #1
Statek Rheingold na screenie z gry – Ryszard Wagner byłby dumny!

Twórcy gry z krakowskiego studia Reality Pump potwierdzili także pierwsze informacje o Iron Sky: Invasion. Gra będzie przede wszystkim symulatorem statku kosmicznego z elementami strategii oraz – co ciekawe – produkcji z gatunku RPG. Twórcy sprecyzowali, że umożliwi prowadzenie dynamicznych walk w przestrzeni kosmicznej, połączonych ze szturmem na olbrzymie statki nazistowskich najeźdźców (takie jak znane z filmu Zeppeliny). Rozgrywka ma się wzorować na klasykach gatunku, pozwalając m.in. na zarządzanie broniami, osłonami, namierzanie podsystemów oraz aktywowanie dopalacza. Miłośnicy serii Star Wars: X-Wing czy Freespace z pewnością wiedzą, o co chodzi.

Nowe informacje o Iron Sky: Invasion. Pierwszy screen i grafiki koncepcyjne - ilustracja #2
Obrazek koncepcyjny z filmu Iron Sky

Elementy strategii widoczne będą na poziomie mapy ogólnej, na której zadecydujemy, gdzie skierować dowodzone przez nas wojska, a także w systemie zarządzania zasobami. Z kolei cechy RPG uwidocznią się w momencie realizowania różnego rodzaju misji, zlecanych przez państwa na Ziemi oraz w chwili decydowania o rozwoju dostępnych technologii w hangarach sojuszniczych stacji kosmicznych. Niekiedy do stworzenia nowych broni i wyposażenia będzie konieczne znalezienie odpowiednich surowców w przestrzeni kosmicznej.

Nowe informacje o Iron Sky: Invasion. Pierwszy screen i grafiki koncepcyjne - ilustracja #3
Model statku Rheingold

Reality Pump obiecuje wiele rodzajów statków wroga, bogaty arsenał (od laserów po rakiety i drony), wiele możliwości rozwoju technologii, a z technicznego punktu widzenia – „urzekający wszechświat 3D” napędzany autorskim silnikiem GRACE2.

Warto zaznaczyć, że na oficjalnej stronie gry pojawiła się wiadomość, że krakowskie studio poszukuje testerów Iron Sky: Invasion. Zgłoszenia należy przesyłać na adres [email protected] z tytułem „Testy Iron Sky: Invasion”. W treści należy opisać, kiedy jest się dyspozycyjnym w okresie od przyszłego poniedziałku, 27 sierpnia, do końca września.

Premiera tytułu planowana jest na 1 listopada 2012 roku na wszystkie możliwe platformy, w tym na PC, Mac, systemy iOS i Android oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.