Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2012, 12:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Wasteland 2, Sleeping Dogs, DayZ, Resident Evil) 30/10/12

Dziś piszemy m.in. o grafice koncepcyjnej z gry Wasteland 2, dodatkach DLC do Sleeping Dogs, najnowszej łatce do moda DayZ, pomocy Cliffa Bleszinskiego w sprawie serii Resident Evil, a także kolejnej dacie premiery Iron Sky: Invasion. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Club

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę The Club. Dzieło studia Bizarre Creations możecie aktualnie nabyć 80% taniej. Produkcja kosztuje 1,99 euro (ok. 8 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Wasteland 2

Studio inXile Entertainment ujawniło grafikę koncepcyjną przedstawiającą Syntha – przedstawiciela jednej z frakcji występujących w nadchodzącej grze Wasteland 2. Wasteland 2 to kontynuacja postapokaliptycznej gry RPG z 1988 roku. Tytuł ukaże się na PC najwcześniej w 2013 roku i będzie dostępny m.in. w polskiej wersji językowej.

Synth z gry Wasteland 2 - 2012-10-30
Synth z gry Wasteland 2

Tom Clancy’s Ghost Recon: Commander

Studio Loot Drop ogłosiło, że z końcem tego roku przeglądarkowa gra Tom Clancy’s Ghost Recon: Commander zostanie oficjalnie wyłączona. Twórcy zdecydowali się na zaprzestanie wspierania swojego dzieła, ponieważ „mechanika rozgrywki nie współgra z grupą docelową graczy”, z myślą o których tytuł został stworzony. W rezultacie studio zwolniło nieokreśloną liczbę pracowników.

Iron Sky: Invasion

Firma Topware Interactive ogłosiła za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, że premiera gry Iron Sky: Invasion została opóźniona o kilkanaście dni i ostatecznie dzieło polskiego studia Reality Pump zadebiutuje 22 listopada bieżącego roku. Jest to symulator kosmiczny z elementami strategii, osadzony w realiach filmu science-fiction Iron Sky. Gra ukaże się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Sleeping Dogs

Dan Sochan ze studia United Front Games powiedział w wywiadzie dla oficjalnego serwisu Official PlayStation Magazine, że gra Sleeping Dogs będzie przez pół roku wspierana dodatkami DLC. Jednocześnie zapewnił, że żadne z rozszerzeń nie jest umieszczone na płycie. Producent gry zdradził również, że firma Square Enix (wydawca) od początku pokładała w Sleeping Dogs duże nadzieje, widząc w tej produkcji potencjalną, nową markę. Jest więc szansa na powstanie kontynuacji.

Nightmare in North Point - jeden z nadchodzących dodatków DLC do gry Sleeping Dogs - 2012-10-30
Nightmare in North Point - jeden z nadchodzących dodatków DLC do gry Sleeping Dogs

Resident Evil

Cliff Bleszinski (były pracownik studia Epic Games, obecnie bezrobotny) w najnowszym wpisie na Twitterze zwrócił się do firmy Capcom: „Zadzwońcie do mnie. Możemy naprawić Resident Evil. Razem:-)”. Wzbudziło to od razu wiele spekulacji, czy twórca serii Gears of War mógłby pracować nad kolejną odsłoną cyklu Resident Evil, ale na razie są to tylko przypuszczenia. Ostatnio wydany Resident Evil 6 zbiera bardzo różne opinie.

DayZ

Popularny mod DayZ do gry ArmA II otrzymał łatkę w wersji 1.7.3. Jest to dość nieoczekiwane posunięcie twórców, jako że gracze czekają obecnie na premierę samodzielnej wersji DayZ. Ujawniona lista zmian pokazuje, że patch wprowadził całkiem sporo poprawek do znanej modyfikacji.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: