Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Tom Clancy’s Ghost Recon Commander (WWW)
OkładkaTom Clancy’s Ghost Recon Commander (WWW)

Tom Clancy’s Ghost Recon Commander WWW

Rozgrywana w systemie turowym facebookowa gra taktyczna należąca do słynnego cyklu stworzonego przez Toma Clancy’ego. Dowodzimy niewielkim oddziałem żołnierzy wysyłanych do realizacji najbardziej niebezpiecznych misji. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy’s Ghost Recon Commander Premiera WWW

21maja2012

producent: Loot Drop wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tom Clancy’s Ghost Recon Commander to przeglądarkowa turowa gra taktyczna przeznaczona do zabawy na serwisie społecznościowym Facebook. Całość wyprodukowało studio Loot Drop, a główną projektantką była Brenda Brathwaite - prawdziwa weteranka branży, która pierwszych osiemnaście lat swojej kariery spędziła w studiu Sir-Tech pracując m.in. nad wszystkimi odsłonami cyklu Jagged Alliance.

Akcja gry toczy się w świecie niedalekiej przyszłości, tym samym, który stworzono na potrzeby serii strzelanek tej marki. W grze obejmujemy dowództwo nad trzyosobowym oddziałem doskonale wyszkolonych żołnierzy. Co ciekawe, na misje możemy zabierać nie tylko własne postacie, ale również te stworzone przez innych graczy. W nagrodę, nasi przyjaciele uzyskują wtedy dodatkowe punkty doświadczenia oraz inne bonusy.

Mechanika zabawy przypomina klasyczne turówki. Gra wymusza na graczach opracowywanie sprytnych planów taktycznych, a olbrzymią rolę odgrywają takie elementy jak zasięg wzroku oraz korzystanie z osłon. Podobnie jak w przypadku strzelankowej odnogi serii poza tradycyjnym uzbrojeniem mamy też dostęp do wielu nowoczesnych gadżetów, takich jak m.in. latające sondy, którymi dokonamy rozpoznania sytuacji przed rozpoczęciem walki.

Choć mechanizmy rozgrywki korzystają z systemu turowego, to same tury zostały do pewnego stopnia ukryte przed graczem. Kierowani przez sztuczną inteligencję wrogowie reagują błyskawicznie na każde posunięcie gracza, więc jeśli zaczniemy klikać niczym oszalali, to akcja wygląda prawie jak rozgrywana w czasie rzeczywistym. Natomiast gdy zatrzymamy się, aby pomyśleć, cała gra zostaje zamrożona i cierpliwie czeka na naszą decyzję. Czas pomiędzy misjami spędzimy w bazie. Możemy ją rozbudowywać o nowe struktury, które zapewnią konkretne bonusy żołnierzom.

Tom Clancy’s Ghost Recon Commander oferuje kolorową dwuwymiarową grafikę, w której akcja przedstawiona jest z perspektywy izometrycznej. Grę oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami. Za prawdziwe pieniądze możemy m.in. dokupić ułatwienia i bonusowe przedmioty oraz przyspieszyć tempo regeneracji zdrowia żołnierzy.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Tom Clancy’s Ghost Recon Commander: Odpowiednia dla każdego wieku.

Tom Clancy’s Ghost Recon Commander Wymagania sprzętowe

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Facebook