Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2012, 11:15

autor: Adrian Werner

Ujawniono przeglądarkową turówkę Ghost Recon Commander

Firma Ubisoft coraz mocniej inwestuje w gry społecznościowe. Najnowszym tego przykładem jest właśnie zapowiedziane Ghost Recon Commander. W przeciwieństwie do większość produkcji facebookowych, ta ma szanse zainteresować również tradycyjnych graczy pecetowych.

Ujawniono przeglądarkową turówkę Ghost Recon Commander - ilustracja #1
Źródło: IGN

Coraz więcej wydawców próbuje swoich sił na rynku gier facebookowych. Większość z tego typu produkcji nie jest jednak w stanie zdobyć sympatii pecetowców przyzwyczajonych do tradycyjnych pełnowymiarowych produkcji. Sytuację tę chce zmienić firma Ubisoft zapowiadając Ghost Recon Commander. Będzie to oparta na mikropłatnościach przeglądarkowa strategia turowa inspirowana takimi seriami jak X-Com czy Jagged Alliance.

W grze obejmiemy dowództwo nad trzyosobowym oddziałem doskonale wyszkolonych żołnierzy. Co ciekawe, postacie te będą stworzone przez innych graczy. Nasi przyjaciele będą uzyskiwali punkty doświadczenia oraz inne bonusy za każdym razem, gdy zabierzemy ich bohaterów na misję.

Mechanika zabawy przypominać ma klasyczne turówki. Gra wymusi na graczach opracowywanie sprytnych planów taktycznych, a olbrzymią rolę odegrają takie elementy jak zasięg wzroku oraz korzystanie z osłon. Ostatnich kilka odsłon serii Ghost Recon przyzwyczaiło nas do nowoczesnych gadżetów i facebookowa adaptacja nie zamierza zrywać z tą tradycją. Jako przykład podano latające sondy, którymi dokonamy rozpoznania sytuacji przed rozpoczęciem walki.

Co ciekawe, choć mechanizmy rozgrywki będą korzystały z systemu turowego, to same tury zostaną do pewnego stopnia ukryte przed graczem. Kierowani przez sztuczną inteligencję wrogowie będą reagowali błyskawicznie na każde posunięcie gracza, więc jeśli zaczniemy klikać niczym oszalali, to akcja ma wyglądać prawie jak rozgrywana w czasie rzeczywistym. Natomiast gdy zatrzymamy się, aby pomyśleć, cała gra zostanie zamrożona i cierpliwie poczeka na naszą decyzję. Czas pomiędzy misjami spędzimy w bazie. Będziemy mogli ją rozbudowywać o nowe struktury, które zapewnią konkretne bonusy żołnierzom.

Ujawniono przeglądarkową turówkę Ghost Recon Commander - ilustracja #2
Źródło: IGN

Wersja beta Ghost Recon Commander wystartuje 22 maja tego roku i w dniu premiery zaoferuje zestaw dziesięciu misji, które będzie można rozegrać na jednym z kilku poziomów trudności. Fabuła gry ma uzupełniać historię z nachodzącego Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier i w trakcie zabawy spotkamy wiele znanych fanom cyklu postaci, takich jak np. Scott Mitchell.

Ujawniono przeglądarkową turówkę Ghost Recon Commander - ilustracja #3 Jednym z powodów, dla których Ghost Recon Commander ma spory potencjał jest fakt, że główną projektantką gry jest Brenda Brathwaite. To prawdziwa weteranka branży, która pierwszych osiemnaście lat swojej kariery spędziła w studiu Sir-Tech pracując m.in. nad wszystkimi odsłonami cyklu Jagged Alliance.