Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2012, 10:45

autor: Sarge

Zapowiedziano Rock Band Blitz - nową odsłonę popularnej serii gier muzycznych

Studio Harmonix nie zamierza rezygnować z marki Rock Band. Deweloper zapowiedział nową odsłonę Rock Band Blitz, która założeniami rozgrywki będzie jednak trochę odbiegać od poprzednich odsłon cyklu.

Matthew Nordhaus ze studia Harmonix w wywiadzie dla G4TV zapowiedział grę Rock Band Blitz. Jest to nowe wydanie popularnej serii muzycznej, które ma trochę różnić się od poprzednich odsłon. Produkcja będzie dostępna w usługach PlayStation Network oraz Xbox Live.

Zapowiedziano Rock Band Blitz - nową odsłonę popularnej serii gier muzycznych - ilustracja #1

Mechanika rozgrywki ma przypominać pierwsze produkcje studia Harmonix – Frequency oraz Amplitude. W czasie zabawy będziemy więc przełączać się pomiędzy kilkoma ścieżkami odpowiadającymi za poszczególne instrumenty przygrywające w danym utworze. Gdy widoczne na trasach znaczki dojdą do dołu ekranu, gracz wciśnie odpowiedni przycisk na padzie. W ten sposób z głośników wydobędzie się muzyka.

Jak mogliście domyśleć się z powyższego opisu, Rock Band Blitz nie skorzysta z plastikowych instrumentów, które zdążyli zakupić fani cyklu. Zamiast tego rozgrywka będzie odbywać się przy pomocy pada, co jeszcze bardziej upodobni ją choćby do wspomnianego Amplitude.

Zapowiedziano Rock Band Blitz - nową odsłonę popularnej serii gier muzycznych - ilustracja #2Studio Harmonix zostało założone w 1995 roku, ale popularność zaczęło zdobywać dopiero w 2001 roku, gdy posiadacze PlayStation 2 otrzymali grę muzyczną Frequency. Produkcja została ciepło przyjęta przez prasę i graczy, co zaowocowało wydaniem w 2003 roku jej duchowego następcy w postaci Amplitude. Ten tytuł do dziś jest uznawany za jednego z najlepszych przedstawicieli gatunku na PlayStation 2. Było to jednocześnie swego rodzaju preludium do kolejnych dzieł amerykańskiego dewelopera – pierwszych dwóch odsłon Guitar Hero, czy wreszcie popularnej serii Rock Band.

W Rock Band Blitz znajdziemy 25 utworów muzycznych takich wykonawców i grup jak Rick Springfield (Jesse’s Girl), Quiet Riot (Bang Your Head), czy Foster the People (Pumped Up Kicks). Co ciekawe, wszystkie będą mogły być wykorzystane również w Rock Band 3. Kompatybilność działa też w drugą stronę i piosenki ściągnięte do poprzednich odsłon serii będą mogły być odtworzone także w Rock Band Blitz.

Rock Band Blitz zadebiutuje w usługach PlayStation Network oraz Xbox Live latem tego roku. Cena produkcji studia Harmonix nie jest jeszcze znana, a dokładna data premiery zostanie podana z czasem. W tej wiadomości możecie obejrzeć pierwszy zwiastun oraz materiał G4TV, w którym twórca Matthew Nordhaus opowiada o nadchodzącej produkcji. Niestety, jakość materiałów pozostawia trochę do życzenia.