Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka Frequency (PS2)
OkładkaFrequency (PS2)

Frequency PS2

Frequency to skrzyżowanie akcji z gatunkiem, bardzo popularnych w Japonii, gier o tematyce muzycznej. Jest to swojego rodzaju hybryda takich tytułów jak: Tempest, Dance Dance Revolution czy Parappa the Rapper.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Frequency Premiera PS2

19listopada2001

producent: Harmonix Music Systems wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Frequency to skrzyżowanie akcji z gatunkiem, bardzo popularnych w Japonii, gier o tematyce muzycznej. Jest to swojego rodzaju hybryda takich tytułów jak: Tempest, Dance Dance Revolution czy Parappa the Rapper.

Naszym zadaniem jest skompletowanie ścieżek dźwiękowych, z zapisem gry poszczególnych instrumentów, by złożyć z nich piosenkę. Wspomniane ścieżki są poukrywane w zakręconych kolorowych tunelach, po których się poruszamy. W momencie zbliżenia się do miejsca ukrycia nut musimy wcisnąć konkretny przycisk lub kombinację przycisków na padzie. Zadanie wydaje się proste, ale jest takie tylko na pierwszych rozgrzewkowych etapach, później tempo podróży nabiera zawrotnej szybkości i trzeba się wykazać nie lada zręcznością i koordynacją, by sprostać wyzwaniu. Misja jest wykonana kiedy zbierzemy wszystkie ścieżki, potrzebne do odtworzenia piosenki, to znaczy zapis z wokalem, gitarą, basem, perkusją itd. Po skompletowaniu jednego utworu możemy zabrać się za następny.

Twórcy gry zadbali o różnorodność gatunków muzycznych - możemy posłuchać m.in. house’u, drum’n’bass, hip-hopu, elektroniki, a nawet rocka industrialnego. Wszystko to w wykonaniu mistrzów gatunku - np. Paul Oakenfold, Orbital, The Crystal Method, No Doubt, Fear Factory, Meat Beat Manifesto, Funkstar de Luxe i inni.

Jest jeszcze drugi sposób rozgrywki – Remix – dający nam o wiele więcej swobody. W tym trybie możemy odblokowywać dowolnie wybraną ścieżkę dźwiękową, spośród wszystkich dostępnych utworów. Po skompletowaniu potrzebnych nut, możemy je łączyć i miksować w dowolny sposób. Jest to nie lada gratka dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił jako DJ i sprawdzić jak brzmi wokal Gwen Stefani na tle industrialnych brzmień Fear Factory.

Jest także tryb multiplayer, umożliwiający zabawę na podzielonym ekranie lub w Internecie dla maksymalnie czterech graczy. Rywalizujemy wtedy na czas – wygrywa ten, kto pierwszy skompletuje ścieżki dźwiękowe. Twórcy udostępnili dwadzieścia pięć utworów do odtworzenia. Jednak pięć z nich jest do zdobycia tylko na poziomie eksperckim. Żeby odsłuchać wszystkie kawałki, musimy opanować grę w stopniu mistrzowskim, a to, mimo pozornej prostoty rozgrywki, zajmie dużo czasu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Frequency: Odpowiednia dla każdego wieku.

Frequency Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
  • Multitap