Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2012, 12:41

autor: Hed

Data premiery Grand Theft Auto V na PS3 i Xbox 360 potwierdzona – wiosna 2013 roku

Grand Theft Auto V pojawi się wiosną 2013 roku – datę premiery gry studia Rockstar potwierdził jeden z oddziałów brytyjskiego sklepu GAME, który opublikował grafiki promocyjne. Wcześniej podobną informację podała polska strona fanowska.

GTA V na wiosnę 2013 roku – to coraz bardziej pewne. - 2012-10-30
GTA V na wiosnę 2013 roku – to coraz bardziej pewne.
GTA V
  • GTA V wyjdzie wiosną 2013 roku – potwierdził to jeden z oddziałów sklepu GAME.
  • Więcej o grze dowiemy się 8 listopada z nowego numeru Game Informera.

Brytyjski sklep GAME potwierdził datę premiery Grand Theft Auto V, którą w weekend podała polska strona fanowska. Nowa produkcja studia Rockstar wyjdzie wiosną 2013 roku - ten termin pojawił się na grafikach promocyjnych, jakie opublikował jeden z lokalnych oddziałów sklepu na koncie Twitter, wraz z zachętą do składania zamówień przedpremierowych. Rockstar nie skomentował jeszcze tych doniesień, ale wydają się one wiarygodne.

Grafiki reklamujące GTA V pojawiły się kilkanaście godzin temu i po pewnym czasie zniknęły z sieci. Na szczęście przechwyciło je parę serwisów, w tym IGN. Jak widać na obrazku, przypominają one zdjęcia opublikowane przez polski serwis gta-five.pl parę dni temu. Fakt, że pojawiły się one na łamach Twittera należącego do GAME nadaje im wiarygodności. Nawet mimo tego, że sklep nie podaje dokładnej daty premiery gry na swojej stronie.

Data premiery Grand Theft Auto V potwierdzona – gra wyjdzie wiosną 2013 roku - ilustracja #2

Warto zauważyć, że na grafikach nie pojawia się wzmianka o wersji na PC. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, bo Rockstar zwykle wypuszcza swoje produkcje najpierw na konsolach, a dopiero później na komputerach. Tak było w przypadku Grand Theft Auto IV i paru innych tytułów. Oczywiście firmie zdarzały się gry tylko konsolowe (np. Red Dead Redemption), ale w przypadku GTA liczymy na to, że nie zapomni ona o posiadaczach pecetów.

Kwestia daty premiery oczekiwanej produkcji studia Rockstar powinna wyjaśnić się w przyszłym tygodniu, kiedy do sklepów trafi najnowszy numer magazynu Game Informer (8 listopada). Wiemy, że będzie zawierał on zapowiedź GTA V. Przy okazji publikacji pierwszej grafiki z gry, producent potwierdził, że w listopadzie dowiemy się wielu nowych rzeczy. Fanom serii nie pozostaje nic innego jak czekać i liczyć na oficjalne ujawnienie daty premiery.

  1. Oficjalna strona Grand Theft Auto V