Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2012, 09:26

autor: Góral

Nowe informacje o Grand Theft Auto V w grudniowym numerze Game Informera

Redaktor naczelny magazynu Game Informer opublikował krótkiego Twitta, w którym oznajmił światu, że za chwilę pogra w Grand Theft Auto V, a sama gra znajdzie się na okładce grudniowego numeru pisma. W związku z tym za kilka tygodni dowiemy się w końcu czegoś więcej na temat nadchodzącego hitu firmy Rockstar.

Andy McNamara, redaktor naczelny magazynu Game Informer, wie jak sprzedawać prowadzone przez siebie pismo. Znany dziennikarz zrobił to, zamieszczając na popularnym serwisie społecznościowym Twitter jedno zdanie:

”Jestem w Nowym Jorku i zaraz sprawdzę grę z grudniowej okładki - GTA V.”

Oznacza to tylko jedno - za kilka tygodni przeczytamy obszerną zapowiedź jednej z najbardziej oczekiwanych gier. Wraz z McNamarą, do Nowego Jorku pojechali także inni pracownicy popularnego czasopisma - Matt Bertz i Matt Helgeson.

Nowe informacje o Grand Theft Auto V w grudniowym numerze Game Informera - ilustracja #1
Jeden wpis na temat GTA V wystarczył, by świat oszalał.

Magazyn ukazuje się nieprzerwanie od 1991 roku i aktualnie jest najpopularniejszym pismem o grach na świecie. Miesięcznie schodzi w liczbie około 7,5 mln egzemplarzy, a w 2011 roku znalazł się na czwartym miejscu wśród miesięczników w USA. Wydawcy i deweloperzy często informują o swoich nowych produkcjach na łamach pisma.

Grand Theft Auto V to kolejna pełnoprawna część jednej z najpopularniejszych serii gier wideo. Łącznie z różnymi dodatkami i spin-offami, ukazało się już 15 odsłon GTA. Oryginał został wypuszczony w 1997 roku, jednak dopiero „trójka” pokazała prawdziwy potencjał „piaskownic” i na zawsze zmieniła branżę gier. Seria do tej pory sprzedała się w nakładzie przekraczającym 100 mln egzemplarzy, a ostatnia duża odsłona - Grand Theft Auto IV - trafiła do ponad 20 mln graczy na konsolach PlayStation 3, Xbox 360, a także komputerach PC.

Na temat „piątki” wiadomo niezbyt wiele. Akcja rozgrywać będzie się w alternatywnej wersji miasta Los Angeles – Los Santos. Będzie można jeździć na motorach, latać helikopterami i to właściwie tyle. Trochę niepotwierdzonych informacji znajdziecie tutaj. Warto wspomnieć, że angielski oddział sieci sklepów GameStop zaktualizował datę premiery gry na 1 marca 2013 roku. Oba wydarzenia trochę się ze sobą pokrywają. Tu dziennikarze ogrywają demo Grand Theft Auto V, a tu jeden z największych sprzedawców ujawnia termin premiery. Coś jest na rzeczy?