Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2012, 09:18

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Borderlands 2 – „piracki” dodatek oficjalnie zapowiedziany

Pierwszym dużym dodatkiem DLC do Borderlands 2 będzie Captain Scarlett and Her Pirate's Booty. Zapowiedziane przez studio Gearbox Software rozszerzenie wprowadzi nowy wątek fabularny skupiający się na bandzie piratów i ich ukrytym skarbie.

Studio Gearbox Software oficjalnie zapowiedziało pierwsze duże rozszerzenie DLC do Borderlands 2Captain Scarlett and Her Pirate's Booty. Zgodnie z pogłoskami, wprowadzi ono do gry nową kampanię fabularną, której główną osią będzie historia grupy piratów dowodzonej przez jednooką kapitan Scarlett i legenda ukrytego skarbu. Dodatek pojawi się już za kilka dni – 16 października.

Borderlands 2 – „piracki” dodatek oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #1
Kapitan Scarlett

Jednak ci, którzy w tym momencie wyobrazili sobie rozległe oceany i bitwy okrętów, będą rozczarowani. Akcja dodatku toczy się na… pustyni. Pośród piasków leży małe miasteczko Oasis, zamieszkane przez bandytów. Randy Pitchford, szef studia, obiecuje, że mimo iż na nowym obszarze nie uświadczymy choćby kałuży, piracki klimat będzie wręcz wylewał się z ekranu. Banda kapitan Scarlett do złudzenia ma przypominać stado prawdziwych wilków morskich – ubierają się, mówią i zachowują jak piraci.

Dodatek postawi nas naprzeciw nieznanych dotąd wrogów, m.in. robaka piaskowego, oraz zaoferuje nowy pojazd. Mimo całkowitego braku akwenów wodnych wsiądziemy do czegoś, co przypomina poduszkowiec i żegluje przez pustynne wydmy. Rozszerzenie uwzględnić ma potrzeby wszystkich graczy – tych, którzy w poszukiwaniu przygód przewrócili już każdy kamień, jak i osób dopiero poznających świat Borderlands 2.

Borderlands 2 – „piracki” dodatek oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #2
Pustynne tereny z dodatku przemierzymy za sterami nowego pojazdu

Captain Scarlett and Her Pirate's Booty to pierwszy z czterech dużych dodatków do Borderlands 2 planowanych przez Gearbox. Każdy z nich będzie kosztował 9,99 euro (około 41 złotych) lub 800 punktów Microsoftu. Jeśli planujecie zaopatrzyć się we wszystkie cztery, korzystniej będzie wykupić tzw. season pass, która w zamian za opłatę w wysokości 29,99 euro (około 123 złote) lub 2400 punktów Microsoftu zapewni dostęp do całej czwórki. Pojawi się również kilka mniejszych dodatków z nową zawartością, podobnych do tego, który wprowadził do gry postać Gaige the Mechromancer.