Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 października 2012, 09:12

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida (11/10/2012)

Prezentujemy przegląd najciekawszych gier na urządzenia mobilne działające w oparciu o system Android.

Zapraszamy do przeczytania piątego odcinka naszej serii omawiającej najciekawsze nowe produkcje na telefony i tablety z systemem Android. Wśród ośmiu wybranych przez nas propozycji znajdziecie tym razem m.in. doskonałą grę logiczną Bad Piggies i równie udaną strategię Pocket Planes, mobilny odpowiednik Pokemona, świetną grę lotniczą specjalistów z Namco oraz zwariowaną polską przygodówkę McPixel. Przypominamy też, że po zestawienie gier przeznaczonych głównie na iOS musicie zajrzeć na GRY-OnLine.

Bad Piggies

Przegląd zaczynamy oczywiście od Bad Piggies, czyli największego mobilnego przeboju ostatnich miesięcy. Jest to najnowsza gra studia Rovio, czyli twórców Angry Birds i dzieje się w tym samym świecie co ta seria. Tym razem jednak przenosimy się na drugą stronę barykady i głównymi bohaterami uczyniono prosiaki. Również mechanizmy rozgrywki są zupełnie inne i jednocześnie znacznie ciekawsze. Zabawa polega bowiem na konstruowaniu dziwacznych maszyn zdolnych bezpiecznie przetransportować prosiaki na koniec planszy. Udostępnione części pozwalają zarówno na tworzenie pojazdów, jednostek latających, jak i wszelkiego rodzaju hybryd. Wszystkich podzespołów jest w sumie dziesiątki i dzięki nim da się złożyć tysiące różnorodnych kombinacji. Współgra z tym całkiem realistyczny silnik fizyczny. Jednocześnie autorzy nie ograniczają swobody graczy. Całość zaprojektowano tak, aby każdy poziom dało się przejść na wiele sposobów. Wszystko to składa się w sumie na ciekawą i przede wszystkim dającą dużo satysfakcji grę logiczną, którą powinien wypróbować każdy fan mobilnego grania, zwłaszcza że jest dostępna z darmo.

Sprawdź w Google Play (za darmo)

McPixel

McPixel to z kolei kompletnie zakręcona, ale niesamowicie zabawna przygodówka stworzona przez naszego rodaka Mikołaja Kamiński. Zasady są proste - gracz przerzucany jest z jednego zwariowanego ekranu na kolejny i w każdym z nich ma jedynie 20 sekund na rozwiązanie zagadki, zanim cała lokacja eksploduje. Limit czasowy znacząco zmienia rozgrywkę, powodując gorączkowe poszukiwania rozwiązań, które najczęściej są mocno szalone, ale jednocześnie kierują się specyficzną logiką. Przykładowo, na pokładzie samolotu jest tykająca bomba. Najprostszym sposobem na przeżycie wydaje się wyrzucenie jej przez drzwi. W rzeczywistości jednak trzeba zamiast tego wpakować ją wężowi do gardła. Eksplozja w żołądku gada nie zrobi nam bowiem krzywdy. Zakręcony pomysł w połączeniu z doskonałym poczuciem humoru autora czyni z McPixela prawdziwy przebój. 

Sprawdź w Google Play (9,99 zł)

Rayman Jungle Run

Rayman Jungle Run to śliczna platformówką studia Ubisoft. W przeciwieństwie do odsłon gier z tej serii dostępnych na konsolach, odsłona cyklu na Androida nie koncentruje się na eksploracji i zamiast tego oferuje ona szereg szalonych map, na których naszym zadaniem jest bezustanny bieg naprzód, omijanie przeszkód i gorączkowe gromadzenie cennych przedmiotów. Nie wolno się zatrzymywać, co nie jest łatwe, gdyż tempo rozgrywki potrafi być mordercze. Zabawę uatrakcyjniają poukrywane na planszach sekrety oraz system odblokowywania nowych mocy. Gra jest doskonale wykonana. Poziomy są przepiękne, animacja płynna, a system sterowania idealnie dostrojony do rozgrywki. Dla fanów platformówek jest to pozycja obowiązkowa.

Sprawdź w Google Play (9,98 zł)

Beastie Bay

Beastie Bay to z kolei coś dla fanów Pokemona. Tak jak w produkcji firmy Nintendo naszym zadaniem jest chwytanie potworów, szkolenie ich, a następnie wykorzystywanie ich w turowych bitwach z innymi treserami. Autorzy zaoferowali jednak coś więcej niż prostego klona. Zamiast tego rozgrywkę wzbogaca moduł strategiczny. W jego ramach konieczna jest rozbudowa bazy operacyjnej, gromadzenie surowców, wznoszenie nowych struktur i odpowiednie zbalansowanie budżetu. Połącznie turowych RPG-owych bitew z silnymi elementami ekonomicznymi daje w sumie grę o zaskakująco wysokim poziomie głębi, która nie znudzi się przez wiele tygodni.

Sprawdź w Google Play (za darmo)

Pocket Planes

Posiadacze urządzeń z systemem Android doczekali się wreszcie własnej wersji Pocket Planes, czyli najnowszej gry twórców kultowego Tiny Tower. Jest to strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w prezesa linii lotniczych. Naszym zadaniem jest tworzenie nowych połączeń, zarządzanie załogą, lotniskami, samolotami oraz odpowiednie zbilansowanie budżetu. Zaczynamy skromnie, ale z czasem nasz biznes ulega rozszerzeniu, a my odblokowujemy coraz większe i bardziej wydajne samoloty, pomocne części oraz ulepszenia lotnisk. Loty mają miejsce w czasie rzeczywistym, co wymusza staranne planowanie tras i koordynowanie pracy całej naszej podniebnej floty. Wszystko to składa się na prostą do opanowania, ale jednocześnie wymagającą sporego wysiłku umysłowego strategię. Całość korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, ale aby się dobrze bawić nie trzeba wydać ani złotówki.

Sprawdź w Google Play (za darmo)

Blood & Glory: Legend

Fani urządzeń mobilnych firmy Apple szczycą się grą Infinity Blade, która wciąż nie doczekała się wersji na system Google’a. Użytkownicy Androida, którzy mają chrapkę na ten tytuł powinni sprawdzić Blood & Glory: Legend. To gra bitewna oparta na tych samych zasadach, której akcja toczy się jednak w czasach Imperium Rzymskiego. Wcielamy się w gladiatora i autorzy przygotowali całkiem rozbudowany wątek fabularny, który wyraźnie wzbogaca zabawę. Rozrywka sprowadza się do serii pojedynków z coraz to potężniejszymi rywalami. Gra jest brutalna i oferuje wiele technik walki oraz ataków specjalnych. Do tego całość jest śliczna. Trójwymiarowe modele mają masę detali i świetną animacją, a otoczenie pokryto imponująco ostrymi teksturami.

Sprawdź w Google Play (za darmo)

 

Sky Gamblers: Rise of Glory

Sky Gamblers: Rise of Glory to z kolei doskonała propozycja dla miłośników zręcznościowych gier lotniczych. Autorami są ludzie z Namco, mający na koncie doskonałą konsolową serią Ace Combat. Sky Gamblers przenosi nas w czasy I wojny światowej. Gra oferuje zarówno kampanię dla pojedynczego gracza, jak i rozbudowany tryb multiplayer. Opanowanie sterowania zajmuje trochę czasu, ale wynagradzane jest to zaskakującą głębią podniebnych pojedynków. Choć całość to zdecydowanie produkcją arcade i z symulacją ma niewiele wspólnego, to jednocześnie walka jest wymagająca, a każde zestrzelenie daje masę satysfakcji. To zdecydowanie najlepsza mobilna produkcja tego typu.

Sprawdź w Google Play (za darmo)

Jetpack Joyride

Na Androida wreszcie ukazała się również gra Jetpack Joyride, czyli jeden z największych mobilnych przebojów zeszłego roku. Wcielamy się w złodzieja, który drapnął prototypowy plecak odrzutowy i teraz próbuje z nim uciec. Postać cały czas poruszą się automatycznie w prawą stronę ekranu. Nasz interakcja ogranicza się do kontrolowania wspomnianego plecaka odrzutowego. Musimy tak manipulować lotem postaci (a czasem biec po podłodze), aby unikać wszystkich napotykanych zagrożeń i wrogów. Na naszej trasie poza przeszkodami znajduje się także sporo cennych przedmiotów, w tym złotych monet, których zbieranie zapewnia cenne bonusy i ułatwia dojście dalej.

Sprawdź w Google Play (za darmo)