Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 września 2018, 17:50

autor: Serek

Harry Potter Hogwarts Mystery: rozpoczęcie piątego roku

Jam City, studio odpowiedzialne za mobilną grę przygodową Harry Potter: Hogwarts Mystery, udostępniło właśnie piąty rozdział tej produkcji. Na graczy czeka wiele nowych atrakcji oraz postaci znanych z książek i filmów.

„After all this time? Always”. - Harry Potter Hogwarts Mystery: rozpoczęcie piątego roku - wiadomość - 2018-09-06
„After all this time? Always”.

Dobre nowiny dla fanów magicznego uniwersum wykreowanego wiele lat temu przez J.K. Rowling. Gra Harry Potter: Hogwarts Mystery doczekała się kolejnego rozdziału, poświęconego piątemu rokowi nauki w szkole czarodziejów. Wszyscy miłośnicy chłopca z blizną zapewne pamiętają, że piąty rok w Hogwarcie oznacza podejście do egzaminu sprawdzającego Standardowe Umiejętności Magiczne (SUM). Doprowadzenie bohaterów do jak najlepszego wyniku będzie głównym zadaniem graczy.

W grze Harry Potter: Hogwarts Mystery fani otrzymują list informujący o przyjęciu do szkoły magii i czarodziejów. Tytuł pozwala spotkać się w wirtualnym świecie z bohaterami znanymi z książek oraz filmów. Wśród rozpoznawalnych postaci są między innymi profesor McGonagall, Severus Snape czy Hagrid. W piątym sezonie na graczy czeka wiele nowości. Przede wszystkim trzeba będzie zaliczyć wspomniane wcześniej egzaminy, ale to nie wszystko - w miarę rozwoju fabuły będzie można wyruszyć na nowe terytoria, takie jak chociażby Aleja Śmiertelnego Nokturnu.

Czym byłby Hogwart bez zmieniających się nieustannie nauczycieli? Do ciała pedagogicznego szkoły marzeń trafi uznany w świecie czarodziejów historyk, Cuthbert Binns, znany ze swoich niekończących się wykładów. Coroczny wakat na stanowisku nauczyciela obrony przed czarną magią również zostanie zajęty. Twórcy nie zdradzają tożsamości nowego psora, ale jeżeli czytaliście Zakon Feniksa, to wiecie, kto to może być. A jeżeli tego Wam będzie mało, to w grze mają pojawić się kolejni członkowie najsłynniejszej rudej rodziny na świecie - Weasleyów.

To jest właśnie największa bolączka tytułu. Pay to play. - Harry Potter Hogwarts Mystery: rozpoczęcie piątego roku - wiadomość - 2018-09-06
To jest właśnie największa bolączka tytułu. Pay to play.

Harry Potter: Hogwarts Mystery jest grą przygodową z elementami RPG, w której gracze mogą tworzyć własne postacie i wcielać się w uczniów Hogwartu. O nowościach, które zostaną wprowadzone wraz z piątym rozdziałem, mówi Amanda Heaton, producent wykonawczy w Jam City:

Rok 5. jest decydującym rokiem nauki w Hogwarcie. Graczy czekają egzaminy SUM, nowi profesorowie, a w przypadku niektórych obowiązki związane z pełnieniem funkcji prefekta. Chcieliśmy odzwierciedlić trudy tego roku w naszej grze mobilnej, oczywiście z zachowaniem pewnej równowagi z podstawową formą działalności pozalekcyjnej w Hogwarcie, czyli rozwiązywaniem tajemnic wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkoły. Rok 5. jest jak dotąd najbardziej bogatym w treści i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy umożliwić graczom rozpoczęcie tego nowego rozdziału.

Mimo dużej rozpoznawalności tytułu, Harry Potter: Hogwarts Mystery nie może pochwalić się zbyt dobrymi ocenami. Patryk Fijałkowski, który recenzował tytuł na naszej stronie, wytykał grze koszmarny model biznesowy, zmuszający graczy do ciągłego płacenia, czy nudną jak flaki z olejem fabułę. Ostatecznie produkcja otrzymała u nas notę 2.5. Jeżeli mimo to chcielibyście wrócić do magicznego uniwersum, to gra jest dostępna na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Harry Potter: Hogwarts Mystery
  2. Harry Potter: Hogwarts Mystery w sklepie Google Play
  3. Harry Potter: Hogwarts Myster w App Storze
  4. Recenzja gry Harry: Potter Hogwarts Mystery