Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2018, 10:45

autor: AlexB

Fortnite - patch 3.0.0 ze zmianami w trybie budowania

Studio Epic Games zapowiedziało aktualizację 3.0.0 do popularnej strzelanki sieciowej Fortnite (Battle Royale też). Patch przede wszystkim wprowadzi liczne ulepszenia do trybu budowania.

[Aktualizacja] Poznaliśmy pełną listę rzeczy, jakie wprowadzi patch 3.0.0 do Fortnite i Fortnite: Battle Royale. Prócz zmian w trybie budowania możemy spodziewać się również nowej broni, pojazdu w trybie Ratowanie świata oraz karnetów bojowych trzeciego sezonu, w których będzie można znaleźć chociażby niespotykane dotąd przedmioty kosmetyczne. Istotną informacją dla posiadaczy gry na PlayStation 4 oraz Xboksie One jest jeszcze to, że po premierze aktualizacji najnowsze dzieło studia Epic Games będzie działało na konsolach w 60 klatkach na sekundę w trybie battle royale.

Ponadto patch naprawi szereg błędów i niedogodności. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj.

Fortnite wciąż się rozwija. Studio Epic Games, świadome sukcesu, jaki osiągnęła ich strzelanka sieciowa, wciąż dodaje do niej nowe atrakcje, czasowe tryby i usprawnienia. Wystarczy wspomnieć informacje z ostatniego tygodnia – równo siedem dni temu tytuł otrzymał aktualizację 2.5.0, dodającą między innymi wydarzenie tematycznie związane z Księżycowym Nowym Rokiem i balansującą zabawę, a w ubiegły poniedziałek poznaliśmy szczegóły o trzecim, największym jak dotąd sezonie rywalizacji w Fortnite: Battle Royale. Na tym jednak nie koniec. Na oficjalnej stronie produkcji pojawiła się zapowiedź kolejnego patcha oznaczonego numerem 3.0.0. Skupi się on przede wszystkim na usprawnieniu trybu budowania.

Wraz z premierą patcha 3.0.0 budowanie w Fortnite powinno stać się dużo przyjemniejsze. - Fortnite - patch 3.0.0 ze zmianami w trybie budowania - wiadomość - 2018-02-22
Wraz z premierą patcha 3.0.0 budowanie w Fortnite powinno stać się dużo przyjemniejsze.

Pierwszą z atrakcji, jaką wprowadzi patch 3.0.0 do Fortnite i Fortnite: Battle Royale, jest tak zwane „turbo-budowanie”. Jest to opcja, którą będzie można włączyć lub wyłączyć w menu głównym gry. Pozwoli ona na tworzenie konstrukcji z jednoczesnym prowadzeniem ognia lub ruchem. Znacznie ułatwi to stawianie umocnień lub szybką ucieczkę za pomocą na przykład budowanych na bieżąco schodów i ramp. Opcję tę (oraz pozostałe, opisane w dalszej części tekstu) możecie zobaczyć w akcji na poniższym filmiku.

Kolejną nową opcją, którą również włączymy lub wyłączymy w menu gry, będzie automatyczna zmiana materiałów. Dzięki niej w momencie, gdy skończą się nam konkretne surowce na budowę, od razu zostaną one zastąpione innymi. Zatem nie trzeba będzie martwić się, że w środku przygotowywania umocnień nagle zostaniemy z pustymi rękami. W połączeniu z „turbo-budowaniem” ma to sprawić, że tworzenie konstrukcji stanie się dużo szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze.

Łatwiej bronić się przed przeciwnikami, jeśli ochraniają nas samodzielnie wybudowane umocnienia. - Fortnite - patch 3.0.0 ze zmianami w trybie budowania - wiadomość - 2018-02-22
Łatwiej bronić się przed przeciwnikami, jeśli ochraniają nas samodzielnie wybudowane umocnienia.

Twórcy w patchu 3.0.0 zamierzają także wprowadzić możliwość budowania konstrukcji przenikających przez większe obiekty. Do tej pory jeśli na drodze naszej struktury stały na przykład pojazdy, skały czy drzewa, jej wzniesienie stawało się niemożliwe. Często prowadziło to do frustracji i dezorientacji. Teraz wystarczy, że budynek będzie stał na solidnej podstawie. Dzięki tej zmianie rozgrywka powinna zyskać na dynamice.

Wyraźnie zwiększyć tempo zabawy ma również kolejne usprawnienie, jakie znajdzie się w patchu 3.0.0. Będzie to drobna zmiana w kodzie, która przyspieszy przewijanie fragmentów budowli dostępnych do skonstruowania. Zmiana ta jest ukłonem przede wszystkim dla użytkowników kontrolerów, którzy wielokrotnie narzekali, że jest to dla nich zbyt wolne i nieprzewidywalne. Poprawka ta najpierw pojawi się w Fortnite: Battle Royale. Prowadzone są jednak prace, by zaimplementować ją również w kampanii PvE.

Fortnite i Fortnite: Battle Royale są dostępne na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Wczoraj pojawiły się również plotki, że dzieło studia Epic Games zmierza również na Nintendo Switch. Czy znajdą one pokrycie w rzeczywistości? Powinniśmy przekonać się o tym już wkrótce.