Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2018, 11:08

autor: Aquma

Diablo 3 i Fortnite zmierzają na Switcha?

Dziennikarz branżowy Marcus Sellers, powołując się na zasłyszane informacje, twierdzi, że na Nintendo Switch trafi zarówno Diablo 3 od Blizzard Entertainment, jak i rozwijana przez Epic Games strzelanka Fortnite.

Z Maltaelem niedługo powalczymy być może także na Switchu. - Diablo 3 i Fortnite zmierzają na Switcha? - wiadomość - 2018-02-21
Z Maltaelem niedługo powalczymy być może także na Switchu.

Jeśli wierzyć doniesieniom dziennikarza branżowego Marcusa Sellersa, na Nintendo Switch trafią w przeciągu roku dwie hitowe produkcje. Chodzi tu o stworzoną przez Blizzard Entertainment trzecią część serii Diablo, a także popularną strzelankę Fortnite autorstwa Epic Games. Sellers podzielił się wieściami na swoim Twitterze, a ich źródłem mają być zasłyszane przez niego informacje.

Diablo 3 podobno ma zadebiutować na hybrydowej konsolce na początku 2019 roku. Co ciekawe, studio Blizzard rzekomo rozpatruje zaimplementowanie w swoim tytule ciekawej funkcji gry lokalnej z wykorzystaniem kilku Switchów równocześnie.

Diablo 3 i Fortnite zmierzają na Switcha? - ilustracja #2

Z kolei Fortnite należy się ponoć spodziewać w okolicach sierpnia lub września bieżącego roku. Jak dodaje dziennikarz, „informacja nie jest potwierdzona przez dewelopera, jednak to się stanie”.

Diablo 3 i Fortnite zmierzają na Switcha? - ilustracja #3

Obydwie wieści należy oczywiście traktować w kategoriach plotek. Warto jednak odnotować, że w styczniu bieżącego roku chęć stworzenia portu gry na Switcha wyraził Donald Mustard – dyrektor kreatywny Epic Games. Jeśli zaś chodzi o hack & slash Blizzarda, to niezaprzeczalnie pasuje on do hybrydowej maszynki Nintendo idealnie. Gra została już wydana na słabszych od niej konsolach (PS3 oraz Xboksie 360), a jej rozgrywka zdaje się być wręcz stworzona z myślą o nowym sprzęcie wielkiego N. Sanktuarium w kieszeni, z możliwością zabawy w trybie lokalnej kooperacji w dowolnym momencie? Jeśli deweloperzy niczego nie skopią, Diablo 3 na Switcha może być wersją pod wieloma względami najlepszą ze wszystkich obecnych na rynku.

  1. Diablo 3 – oficjalna strona gry
  2. Fortnite – oficjalna strona gry