Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2018, 11:00

autor: AlexB

Kingdom Come Deliverance - problemy z zadaniem Rudzielec w tarapatach

Okazało się, że łatka 1.2.5 do gry Kingdom Come: Deliverance spowodowała więcej problemów, niż ich naprawiła. Gracze donoszą, że po jej zainstalowaniu nie mogą uruchomić zadania Rudzielec w tarapatach (Ginger in a Pickle).

Studio Warhorse, świadome problemów z patchem 1.2.5, zdecydowało się na jego wycofanie i powrócenie do wersji 1.2.2. Aktualizacja zostanie ponownie udostępniona, gdy problem z uruchomieniem zadania Rudzielec w tarapatach zostanie naprawiony.

Kingdom Come: Deliverance, jak niegdyś The Elder Scrolls II: Daggerfall, już stało się dla niektórych symbolem wręcz niedorzecznie zbugowanej gry. Zewsząd pojawiają głosy dotyczące problemów technicznych i optymalizacyjnych oraz błędów uniemożliwiających ukończenie zadań fabularnych. Czeskie studio Warhorse, chcąc jak najszybciej wyeliminować najbardziej uciążliwe uchybienia, w pocie czoła pracuje nad kolejnymi łatkami, czego owocem jest chociażby hotfix 1.2.5, który zadebiutował wczoraj na PC. Niestety, pośpiech nie jest najlepszym doradcą. Jak się bowiem okazało, ostatnia łatka, zamiast naprawiać błędy w zadaniu Rudzielec w tarapatach... jeszcze bardziej je psuje. Sprawa jest o tyle uciążliwa, że należy ono do głównej linii fabularnej, zatem bugi hamują postępy w zabawie.

I jak tu polować w takich warunkach? - Kingdom Come Deliverance - problemy z zadaniem Rudzielec w tarapatach - wiadomość - 2018-02-21
I jak tu polować w takich warunkach?

Omawiane zadanie powinno uruchomić się tuż po zakończeniu misji Pogoń się zaczęła. Lecz jak donoszą gracze, po rozmowie z osobą, która mówi, gdzie tytułowy Rudzielec się znajduje, nie dzieje się nic. Quest nie pojawia się w dzienniku, przez co nie można go wykonać. Restartowanie tytułu nie pomaga.

Jak naprawić zadanie?

Studio Warhorse nie przygotowało jeszcze odpowiedniej poprawki naprawiającej zadanie Rudzielec w tarapatach. Istnieje jednak kilka sposobów, jak poradzić sobie z tym problemem. Pierwszy z nich (via Reddit) wymaga niestety ściągnięcia całej gry od nowa. Lecz jeśli nie chcecie czekać na oficjalne usunięcie błędu – aby uruchomić kłopotliwą misję, najpierw należy wpisać w konsoli platformy Steam (tutaj znajduje się poradnik jak to zrobić) następującą komendę:

download_depot 379430 379432 1574197374724500814

Teraz Kingdom Come: Deliverance powinno ściągnąć się w wersji 1.2. Podczas procesu pobierania robimy kopię folderu gry spatchowanej aktualizacją 1.2.5. Gdy wszystkie pliki znajdą się na naszym dysku, zastępujemy oryginalne tymi świeżo ściągniętymi (ich lokalizacja pojawi się w steamowej konsoli). Następnie uruchamiamy grę i kończymy misję Pogoń się zaczęła. Zadanie Rudzielec w tarapatach powinno odpalić się bez problemów. Teraz wystarczy zapisać i wyjść z tytułu i ponownie podmienić pliki, tym razem przygotowaną uprzednio kopią wersji 1.2.5. Dalsza rozgrywka powinna przebiegać gładko.

Miejmy nadzieję, że kolejne patche do Kingdom Come: Deliverance nie będą powodowały takich problemów. - Kingdom Come Deliverance - problemy z zadaniem Rudzielec w tarapatach - wiadomość - 2018-02-21
Miejmy nadzieję, że kolejne patche do Kingdom Come: Deliverance nie będą powodowały takich problemów.

Istnieje jeszcze jeden, nieco prostszy sposób na naprawę zadania Rudzielec w tarapatach, który został opisany w naszym poradniku. Wymaga on zastąpienia pliku q_neuhof_colliers.xml w folderze Data jego starszą wersją z patcha 1.2. Przed przystąpieniem do podmiany radzimy zrobienie odpowiednich kopii zapasowych.

Przypominamy, że w ciągu najbliższego tygodnia ma zadebiutować kolejny duży patch do Kingdom Come: Deliverance, który ma wprowadzić między innymi opcję „Zapisz i wyjdź”. W planach twórców z Warhorse Studios jest również dalsza naprawa bugów, w tym związanych z zadaniami. Trzymajmy kciuki, że Czesi wyczerpali już limit pecha i tym razem obejdzie się bez większych niedogodności.

TWOIM ZDANIEM

Jak bardzo przeszkadzają Ci bugi w Kingdom Come: Deliverance?

Gra ma serce i wybaczam jej niedoróbki.
64,1%
Czasami są irytujące, ale brnę dalej.
20,1%
To dramat, nie mogę tak grać.
10,1%
Nie widziałem żadnych bugów.
5,7%
Zobacz inne ankiety