Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2018, 16:08

autor: Aquma

Fortnite otrzymało aktualizację 2.5.0

Popularna strzelanka Fortnite (Battle Royale) od Epic Games doczekała się kolejnej dużej aktualizacji, oznaczonej numerem 2.5.0. Łatka dodaje do gry nowy przedmiot i wydarzenie, a także wprowadza sporo zmian w rozgrywce i stronie technicznej.

Fortnite dynamicznie się rozwija. - Fortnite otrzymało aktualizację 2.5.0 - wiadomość - 2018-02-15
Fortnite dynamicznie się rozwija.
FORTNITE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Epic Games
  2. Wydawca: Epic Games
  3. Gatunek: strzelanka
  4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
  5. Data premiery: 25 lipca 2017 r. (wczesny dostęp)

Strzelanka Fortnite autorstwa legendarnego studia Epic Games otrzymała kolejną sporą aktualizację. Patch jest oznaczony numerem 2.5.0 i wprowadza do omawianego tytułu szereg nowości (dedykowanych obydwu trybom – Battle Royale i Ratowaniu świata) i usprawnień, zarówno w zakresie rozgrywki, jak i strony technicznej gry.

Przedmioty, wydarzenie i Księżycowy Nowy Rok

Nowym przedmiotem, który znalazł się w grze jest potężny granat impulsowy, dzięki któremu dosłownie wysadzicie swoich przeciwników w powietrze.

Zaprezentowana na powyższym filmiku zabawka jest przeznaczona dla trybu Battle Royale i z pewnością przyda się przy rywalizowaniu o drogocenne fanty – także te, które znajdziemy w kolejnej nowości wprowadzonej w łatce 2.5.0: Świątkach. To specjalne, rozsiane po mapie, klimatyczne kapliczki, w których umieszczono skrzynie ze skarbami. Warto jednak zachować ostrożność, bowiem wysokie, widoczne z daleka budynki z pewnością zwrócą uwagę rywali.

W trybie Ratowania Świata pojawiło się czterech nowych herosów i kilka „smoczych” przedmiotów. Nowości są tematycznie powiązane z obchodami chińskiego Nowego Roku – tzw. Księżycowym Nowym Rokiem. Patch rozpoczyna również wydarzenie Wiosno przybywaj!, w ramach którego graczom przedstawiona zostanie romantyczna i zwariowana historia.

Nowi herosi... - Fortnite otrzymało aktualizację 2.5.0 - wiadomość - 2018-02-15
Nowi herosi...
...i bronie spod znaku smoka. - Fortnite otrzymało aktualizację 2.5.0 - wiadomość - 2018-02-15
...i bronie spod znaku smoka.

Usprawnienia i zmiany w balansie rozgrywki

Poza nowymi gadżetami i herosami Fortnite doczekało się także szeregu usprawnień. Najważniejszym jest prawdopodobnie wprowadzona w wersjach na PS4 oraz Xboksa One funkcja dynamicznego skalowania rozdzielczości, dzięki której gra zachowa płynność nawet wówczas, kiedy na ekranie sporo będzie się działo – oczywiście kosztem jakości obrazu. Deweloperzy dodali również wsparcie dla rozdzielczości 4K w przypadku, gdy uruchamiamy grę na Xboksie One X. Właścicieli PS4 ucieszy natomiast zapewne możliwość sprawdzenia swojego pingu i łącznego wykorzystania transferu.

Kolejną dużą zmianę stanowi modyfikacja dźwięków dla kroków postaci znajdujących się nad lub pod graczem. To o tyle ważne, że w trybie Battle Royale Fortnite nie wspiera dźwięku 3D, przez co w niektórych lokacjach (na przykład na mapie Tilted Towers) ciężko było się zorientować, z której strony nadchodzi potencjalne zagrożenie.

Spore zmiany dotknęły również poszczególne bronie. Karabin szturmowy z lunetą jest teraz idealnie celny w trybie przybliżenia, co powinno pozytywnie wpłynąć na jego ogólną skuteczność w walce (choć warto odnotować, że równocześnie zmniejszono obrażenia krytyczne przy strzałach w głowę – z 250% do 200%). W przypadku rewolwerów zmianie uległ typ amunicji (korzystają obecnie ze średniej, a nie jak dawniej z lekkiej), a białe, niebieskie i zielone pistolety maszynowe w ogóle wyszły z użycia, choć być może powrócą w przyszłych aktualizacjach. Dodatkowo od teraz rzadziej znajdziemy na mapach niektóre przedmioty: kusze (o 20%), miniguny (12,5%) oraz Beczki Obfitości (15%).

Używanie karabinów z lunetami ma trochę więcej sensu. - Fortnite otrzymało aktualizację 2.5.0 - wiadomość - 2018-02-15
Używanie karabinów z lunetami ma trochę więcej sensu.

Przypominamy, że Fortnite zadebiutowało we wczesnym dostępie 25 lipca zeszłego roku. Z pełną listą poprawek i nowości w łatce 2.5.0 możecie się zapoznać klikając w poniższy link.

  1. Epic Games – Informacje o aktualizacji 2.5.0
  2. Oceniamy wczesny dostęp gry Fortnite – z małej chmury duże zombie
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.