Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2018, 14:25

autor: Riddick

Kingdom Come Deliverance - porównanie graficzne (PC, PS4 Pro, XOne X)

Premiera Kingdom Come: Deliverance już za nami, tymczasem kanał Candyland w serwisie YouTube przygotował porównanie graficzne różnych wydań tej ogromnej gry RPG.

Porównania graficzne często towarzyszą grom wydawanym na różne platformy. Jednak to blaszaki nadal wyciągają z grafiki więcej soków. - Kingdom Come Deliverance - porównanie graficzne (PC, PS4 PS4 Pro, XOne X) - wiadomość - 2018-02-15
Porównania graficzne często towarzyszą grom wydawanym na różne platformy. Jednak to blaszaki nadal wyciągają z grafiki więcej soków.

Długo wyczekiwany Kingdom Come: Deliverance kilka dni temu odważnie wkroczył na salony, zbierając całkiem dobre, choć podzielone opinie recenzentów, którzy jako główne wady produkcji wytykają słabą optymalizację oraz szereg bugów i niedoróbek. Ten ambitny tytuł studia Warhorse zadebiutował równocześnie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, w związku z czym na pewno wielu z Was jest ciekawych, jak gra prezentuje się na poszczególnych platformach. Jak zwykle z pomocą przychodzi kanał w serwisie YouTube, Candyland, który specjalizuje się w tego typu porównaniach. Stworzony przez nich materiał video pokazuje działanie Kingdom Come: Deliverance zestawiając ze sobą PC, PS4 Pro oraz Xbox One X.

Jak zaznacza autor materiału, wersja PC została uruchomiona na najwyższych ustawieniach graficznych i w rozdzielczości 2160p, do czego potrzebny był oczywiście odpowiednio mocny sprzęt: procesor Intel Core i7 6700K 4.00 GHz, 16 GB DDR4 RAM, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1080 Ti, ASUS ROG Strix OC, płyta główna MSI Z170A PC Mate Mainboard oraz system operacyjny Windows 10 Pro 64bit. Na najmocniejszych wersjach konsol PS4 oraz Xbox One grę uruchomiono natomiast z użyciem technologii 4K.

Niestety fani wodotrysków graficznych raczej nie będą zadowoleni. Downgrade graficzny w stosunku do wersji na PC jest widoczny gołym okiem i nie sprowadza się tylko do trochę gorszej jakości tekstur oraz bardziej rozmazanego tła. Po oczach uderzają przede wszystkim brakujące detale otoczenia. Dla przykładu, kałuże znajdujące się niedaleko studni czy drewno na opał leżące przy ognisku możemy oglądać w wersji na PC, ale nie uświadczymy ich już w przypadku konsol. Natomiast spadki FPSów poniżej 30 zdarzają się na każdej platformie. Trzeba też przyznać, że szczycąca się swoją mocą konsola Xbox One X niestety nie robi piorunującego wrażenia w porównaniu z PS4 Pro. Dysproporcje są praktycznie niezauważalne, choć czasem można dostrzec niewielką różnicę w ostrości tekstur. Warto jednak zwrócić uwagę na porównanie gry na konsolach PS4 oraz PS4 Pro, gdzie rozbieżności są już znaczące i w oczy rzuca się słaba jakość tekstur na podstawowej wersji konsoli Sony.

Kingdome Come: Deliverance to długo wyczekiwana gra RPG od debiutującego studia Warhorse Studios. Ten ambitny tytuł pozwala graczom wcielić się w Henryka, młodego kowala rzuconego w wir krwawych wojen husyckich, które wstrząsnęły Czechami w XV wieku. Gra wyróżnia się na tle innych erpegów historycznymi realiami, pozbawionymi jakiegokolwiek pierwiastka fantastycznego. Nie uświadczymy tu zatem magii, smoków czy złych czarnoksiężników, za to będziemy musieli zadbać o przyziemne potrzeby Henryka, takie jak głód czy zmęczenie. W grze nie zabrakło oczywiście rozwoju umiejętności charakterystycznych dla tego typu gier, czyli szermierki czy retoryki.