Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2019, 19:46

Games with Gold w marcu - m.in. Star Wars Republic Commando i Metal Gear Rising Revengeance

Firma Microsoft opublikowała listę gier, które w marcu zostaną udostępnione abonentom Xbox Live Gold. Wśród nich znalazły się Metal Gear Rising: Revengeance oraz kolejna gra z uniwersum Gwiezdnych wojen, czyli Star Wars: Republic Commando.

Kolejny miesiąc to kolejne gry za darmo dla abonentów Xbox Live Gold - Games with Gold w marcu - m.in. Star Wars: Republic Commando oraz Metal Gear Rising Revengeance - wiadomość - 2019-02-27
Kolejny miesiąc to kolejne gry za darmo dla abonentów Xbox Live Gold

Luty już niemal za nami, a wraz z nim skończy się obecna oferta dla abonentów Xbox Live Gold. Przyszedł więc najwyższy czas na sprawdzenie, co czeka ich w następnym miesiącu. Firma Microsoft ujawniła listę tytułów, które będą dostępne w ramach programu Games with Gold w marcu. Posiadacze Xboksa 360 otrzymają możliwość zagrania w Metal Gear Rising: Revengeance oraz Star Wars: Republic Commando. Te trafią także do użytkowników Xboksa One, którzy będą mogli sprawdzić dwie dodatkowe produkcje: Adventure Time: Pirates of the Enchiridion oraz Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2.

Gra:

Platformy:

Dostępność

Adventure Time: Pirates of the Enchiridion

Xbox One

1-31 marca

Plants vs. Zombies Garden Warfare 2.

Xbox One

16 marca – 15 kwietnia

Star Wars: Republic Commando

Xbox One / Xbox 360

1-15 marca

Metal Gear Rising: Revengeance

Xbox One / Xbox 360

16-31 marca

Revengeance to udany spin-off serii Metal Gear, w przeciwieństwie do nowszego Metal Gear Survive. - Games with Gold w marcu - m.in. Star Wars: Republic Commando oraz Metal Gear Rising Revengeance - wiadomość - 2019-02-27
Revengeance to udany spin-off serii Metal Gear, w przeciwieństwie do nowszego Metal Gear Survive.

Gry na Xboksa One

Adventure Time: Pirates of the Enchiridion

Ostatni odcinek serialu Adventure Time (w Polsce znanego jako Pora na przygodę!) wyemitowano zaraz po ostatnich wakacjach. Jeśli jednak zdążyliście się już stęsknić za Finnem, Jakiem i pozostałymi bohaterami popularnej animowanej serii, możecie powrócić do nich w Adventure Time: Pirates of the Enchiridion. Wydana rok temu produkcja opowiada o wielkiej powodzi, która nawiedziła krainę Ooo. Aby poznać przyczyny tej katastrofy, Finn z przyjaciółmi wyruszają w podróż na samodzielnie skonstruowanym statku. W grze znajdziemy otwarty świat pełen różnych postaci i taktycznych starć, jak również absurdalny humor znany z telewizyjnego oryginału.

Plants vs. Zombies Garden Warfare 2

Marka Plants vs. Zombies kojarzona jest głównie z kultowym tytułem z 2009 roku, ale podseria Garden Warfare znacząco odchodzi od założeń oryginału. Zamiast gry z gatunku tower defense mamy tu do czynienia z sieciową strzelanką z widokiem TPP, aczkolwiek z pewnymi dodatkami. W trakcie zabawy stajemy po stronie zombie lub roślin, walcząc o kontrolę nad punktami na mapie, budując (czy raczej sadząc) fortyfikacje obronne oraz korzystając ze specjalnych umiejętności wybranych klas. Do tego schematu znanego z pierwszego Plants vs. Zombies: Garden Warfare kontynuacja dodaje sporo nowości: więcej grywalnych postaci, nowe tryby gry, możliwość zabawy w pojedynkę itd.

Gry na Xboksa 360 i Xboksa One

Star Wars: Republic Commando

Taktyczny shooter z 2005 to jedna z bardziej udanych produkcji na licencji Gwiezdnych wojen. - Games with Gold w marcu - m.in. Star Wars: Republic Commando oraz Metal Gear Rising Revengeance - wiadomość - 2019-02-27
Taktyczny shooter z 2005 to jedna z bardziej udanych produkcji na licencji Gwiezdnych wojen.

Pierwsza z produkcji dostępnych na obie platformy Microsoftu pochodzi jeszcze z oryginalnego Xboksa. Star Wars: Republic Commando to taktyczna strzelanina w uniwersum Gwiezdnych wojen, wydana w 2005 roku przez studio LucasArts. W grze wcielamy się w rolę dowódcy czteroosobowego zespołu tytułowych komandosów, walczących z wrogami Republiki w trakcie okresu znanego jako Wojny Klonów. W ramach kampanii odwiedzamy lokacje znane z trylogii prequeli, takie jak planety Geonosis czy Kashyyyk, i wykonujemy różnorodne misje. Rozgrywka stawia na taktyczne starcia, w trakcie których korzystamy z dostępnych komend do kierowania poczynaniami drużyny.

Metal Gear Rising: Revengeance

Ostatni tytuł z marcowej oferty Xbox Live Gold to poboczna odsłona serii Metal Gear od studia PlatinumGames. Jak łatwo zgadnąć, twórcy Bayonetty i Nier: Automaty stworzyli tytuł bardzo odległy od głównego cyklu Metal Gear Solid. Co prawda kierowany przez nas Raiden potrafi atakować wrogów z ukrycia, niemniej sekwencje skradankowe ustąpiły miejsca dynamicznym starciom znanym z innych slasherów. Ciekawostką jest tryb Blade Mode, pozwalający na precyzyjne atakowanie słabych punktów przeciwników oraz widowiskowe rozprawianie się z wrogami i – jeśli akurat mamy taką potrzebę lub kaprys – elementami otoczenia. Dodajmy do tego fabułę i klimat niczym z głównych odsłon cyklu, dzięki którym fani Hideo Kojimy powinni poczuć się jak w domu, mimo rozgrywki skrajnie odmiennej od głównych odsłon serii.