Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2021, 20:57

Star Wars: Republic Commando zmierza na PS4 oraz Nintendo Switch

Po 16 latach od premiery, Star Wars: Republic Commando pojawi się na PS4 oraz Nintendo Switchu. Za port odpowiedzialna jest teksańska firma Aspyr Media, a gra dostępna będzie już w kwietniu.

Po wielu latach ekskluzywności na PC oraz konsolach Xbox, Star Wars: Republic Commando zawita w końcu na PlayStation 4 oraz PlayStation 5 (w trybie wstecznej kompatybilności), a także Nintendo Switch. W jeden z najlepszych FPS-ów osadzonych w świecie Star Wars zagramy na nowych platformach już 6 kwietnia, a przyjemność ta będzie nas kosztowała $14,99 (ok. 55 zł, via Polygon). Niestety, produkcja będzie pozbawiona modułu online i do dyspozycji otrzymamy jedynie kampanię singleplayer. Podobnie jak w przypadku wielu innych, starszych gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen, za port odpowiada Aspyr Media.

Na konsolach Sony gra będzie wspierać system trofeów, więc nic nie będzie stało na przeszkodzie w zdobyciu kolejnej platyny. Sterowanie zostanie usprawnione, dzięki czemu komfort grania powinien być o wiele lepszy na kontrolerach DualShock 4 i DualSense. Warto przypomnieć, że głosu protagoniście, klonowi Delta-38 (Boss), udziela aktor Temuera Morrison grający Jango Fetta oraz klony w filmowej sadze. Wcielił się on także w postać Boby Fetta w serialu The Mandalorian.

Star Wars: Republic Commando zmierza na PS4 oraz Nintendo Switch - ilustracja #1