Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2021, 21:25

Anthem Next anulowane. BioWare skupi się na innych projektach

Anthem Next nie ujrzy światła dnia. Studio BioWare potwierdziło zakończenie prac nad aktualizacją, która miała dać nowe życie Anthem.

Gracze Anthem wciąż czekali na wieści na temat przyszłości gry po rzekomej kontroli jakości ze strony Electronic Arts. Niestety, nie mamy dla nich dobrych wieści. Jason Schreier z agencji Bloomberg donosi, że wydawca przerwał prace nad aktualizacją znaną jako Anthem Next. Informację potwierdził Christian Dailey, producent wykonawczy studia BioWare Austin, aczkolwiek zapewnił, że serwery gry nie przestaną działać, a zespół nadal będzie je nadzorował.

Losy Anthem to jedna z tych historii, w których na każdym kroku dominuje rozczarowanie. Poczynając od debiutu i mieszanych recenzji, przez mizerne wyniki finansowe, a na de facto kompletnym zapomnieniu kończąc, dzieło studia BioWare nawet na chwilę nie dorównało własnej kampanii marketingowej. Anthem Next (czasem zwany także Anthem 2.0) miał był dla gry drugą szansą. Twórcy planowali gruntowne przeróbki w podstawowych systemach gry oraz nową, m.in. piracką zawartość. Czy jednak odmieniłoby to losy Anthem? Na to pytanie nigdy nie poznamy odpowiedzi.

  1. Oficjalna strona gry Anthem
  2. Recenzja Anthem – gry, którą kocham i nienawidzę
  3. Anthem – poradnik

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej