Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2021, 21:25

Anthem Next anulowane. BioWare skupi się na innych projektach

Anthem Next nie ujrzy światła dnia. Studio BioWare potwierdziło zakończenie prac nad aktualizacją, która miała dać nowe życie Anthem.

Gracze Anthem wciąż czekali na wieści na temat przyszłości gry po rzekomej kontroli jakości ze strony Electronic Arts. Niestety, nie mamy dla nich dobrych wieści. Jason Schreier z agencji Bloomberg donosi, że wydawca przerwał prace nad aktualizacją znaną jako Anthem Next. Informację potwierdził Christian Dailey, producent wykonawczy studia BioWare Austin, aczkolwiek zapewnił, że serwery gry nie przestaną działać, a zespół nadal będzie je nadzorował.

Losy Anthem to jedna z tych historii, w których na każdym kroku dominuje rozczarowanie. Poczynając od debiutu i mieszanych recenzji, przez mizerne wyniki finansowe, a na de facto kompletnym zapomnieniu kończąc, dzieło studia BioWare nawet na chwilę nie dorównało własnej kampanii marketingowej. Anthem Next (czasem zwany także Anthem 2.0) miał był dla gry drugą szansą. Twórcy planowali gruntowne przeróbki w podstawowych systemach gry oraz nową, m.in. piracką zawartość. Czy jednak odmieniłoby to losy Anthem? Na to pytanie nigdy nie poznamy odpowiedzi.

  1. Oficjalna strona gry Anthem
  2. Recenzja Anthem – gry, którą kocham i nienawidzę
  3. Anthem – poradnik