Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2020, 09:15

autor: Aquma

Nowe szczegóły o Anthem 2.0 - ekwipunek i rozwój postaci

Deweloperzy ze studia BioWare opublikowali notkę blogową, w której przybliżają podstawowe założenia przebudowanego systemu rozwoju postaci oraz ekwipunku.

W SKRÓCIE:

  1. każdy z Javelinów będzie miał własne drzewko rozwoju;
  2. rozwijając pancerze, będziemy mogli zdecydować się na różne specjalizacje – te zmodyfikujemy dodatkowo w ramach kolejnego drzewka (Advanced Skill Tree);
  3. ekwipunek nie będzie odblokowywał nowych zdolności;
  4. będziemy mogli zbierać modyfikacje pancerza oraz artefakty. Pierwsze zmienią działanie ataków, drugie zaoferuję potężne, pasywne wzmocnienia.

Twórcy looter shootera Anthem – kanadyjskie studio BioWare – przedstawili na swoim blogu założenia tzw. aktualizacji Anthem 2.0 (znanej również jako Anthem Next), mającej znacząco przebudować grę w związku z krytyką ze strony graczy. Dowiedzieliśmy się, jakie zmiany zajdą m.in. w systemach ekwipunku i rozwoju postaci.

Nowe drzewka rozwoju

Każdy z Javelinów (pancerzy, których używamy w omawianej produkcji) otrzyma własne drzewko rozwoju. W jego ramach – za pomocą zdobytych punktów umiejętności – odblokujemy nowe zdolności i pasywne bonusy. Co więcej, każdy pancerz będzie miał dostęp do kilku specjalizacji przygotowanych z myślą o odmiennym stylu gry. Te będą posiadały dodatkowe drzewko zwane Advanced Skill Tree.

Nowe szczegóły o Anthem 2.0 - ekwipunek i rozwój postaci - ilustracja #1
Nowe szczegóły o Anthem 2.0 - ekwipunek i rozwój postaci - ilustracja #2
Anthem 2.0 – możliwy wygląd nowych drzewek rozwoju. Źródło: BioWare.

Dzięki tym zmianom styl gry danym pancerzem nie będzie tak mocno powiązany z przedmiotami, które udało nam się zdobyć, co zminimalizuje losowość systemu. Inskrypcje mają przy tym znacznie stracić na znaczeniu.

Jak to wygląda obecnie?

W obecnej wersji Anthem nowe zdolności są powiązane z ekwipunkiem, który zdobywamy losowo w świecie gry – jeśli mamy pecha, możemy przez długi czas nie trafić na interesujący nas typ ataku. Pasywne wzmocnienia modyfikujące skuteczność naszego pancerza – tzw. inskrypcje – zdobywamy w ten sam sposób.

Zmiany w systemie ekwipunku

Jaką rolę będzie pełnił ekwipunek, skoro nie odblokujemy dzięki niemu kolejnych zdolności? Będziemy mogli zdobywać modyfikacje pancerza oraz artefakty. Pierwsze z nich umożliwią wpływanie na ataki odblokowane na opisanym powyżej drzewku rozwoju, wzmacniając je oraz zmieniając ich działanie.

Nowe szczegóły o Anthem 2.0 - ekwipunek i rozwój postaci - ilustracja #3
Anthem 2.0 – artefakty charakterystyczne dla konkretnych Javelinów. Źródło: BioWare.

Z kolei tzw. artefakty będą sprzętem charakterystycznym dla danego typu pancerza. Chodzi np. o wyrzutnię rakiet Łowcy, która zostanie przemianowana na Skyfell Launcher Artifact. Z podobnego, unikalnego przedmiotu mają korzystać także pozostałe Javeliny (można się spodziewać, że w przypadku Kolosa będzie to tarcza). Każdy z artefaktów ma oferować potężne, pasywne wzmocnienie. Na ostateczną skuteczność naszej postaci wpłynie synergia pomiędzy zdolnościami, specjalizacją i ekwipunkiem.

Przypominamy, że twórcy ze studia BioWare na razie nie zdradzili, kiedy zadebiutuje omawiana aktualizacja Anthem 2.0.

  1. Recenzja Anthem – gry, którą kocham i nienawidzę
  2. Anthem – poradnik
  3. Anthem – strona oficjalna