Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2017, 13:57

autor: Góral

PlayStation VR na PlayStation Experience 2017 - zapowiedziano nowe gry

Podczas imprezy PlayStation Experience 2017 doczekaliśmy się zapowiedzi kilku projektów na PlayStation VR, m.in. doświadczenia opartego na The Last Guardian i strzelanki Firewall Zero Hour. Ponadto dowiedzieliśmy się o nadchodzącej aktualizacji gry WipEout: Omega Collection.

W amerykańskim mieście Anaheim trwa impreza PlayStation Experience 2017. Podczas tego wydarzenia firma Sony, wraz ze swoimi partnerami, zaprezentowała szereg materiałów wideo z nadchodzących gier na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Pisaliśmy o nich przedtem w tym miejscu. Natomiast w tej wiadomości zaznajomicie się tylko z prezentowanymi produkcjami, które przeznaczone są dla gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Posiadacze tego sprzętu raczej mają powody do zadowolenia, gdyż ujawniono kilka ciekawych projektów.

Firewall Zero Hour

PlayStation VR na PlayStation Experience 2017 - zapowiedziano nowe gry - ilustracja #1

Pierwszym, który zasługuje na uwagę, jest Firewall Zero Hour. Produkcja tworzona jest przez amerykańskie studio First Contact Entertainment, znane z innego VR-owego FPS-a – ROM: Extraction. Nowa gra będzie taktyczną, drużynową strzelanką i ukaże się na PlayStation VR w 2018 roku. Gracze wcielą się w najemników wynajmowanych albo do przechwytywania cennych informacji, albo do ich strzeżenia. Naszym zadaniem ma być przejęcie punktów dostępu, zlokalizowanie laptopa z danymi i ich wykradzenie. Oczywiście grając po drugiej stronie trzeba będzie bronić każdego z tych elementów. Deweloperzy twierdzą, że skuteczność naszej drużyny uzależniona będzie od ścisłej współpracy z pozostałymi członkami ekipy oraz sprawnego wykorzystywania dostępnych broni i wyposażenia, które będziemy ulepszać za pieniądze zdobywane podczas misji.

Rick and Morty: Virtual Rick-ality

Wydana na PC-tach w kwietniu bieżącego roku gra Rick and Morty: Virtual Rick-ality pojawi się na PlayStation VR w przyszłym roku. Jest to produkcja oparta na serialu animowanym Rick and Morty. Podczas zabawy wcielamy się w klona drugiej z wymienionych postaci i odwiedzamy rozmaite wymiary, rozwiązując zagadki i wykonując różne, czasami dziwne rzeczy. Zainteresowani będą mogli np. doświadczyć śmierci, naprawić międzygalaktyczny samochód czy rzucać przedmiotami i pić płyny nienadające się do tego. Ot, to taka przyjemna i niezobowiązująca gra w zwariowanym klimacie.

WipEout: Omega Collection

Wydana kilka miesięcy temu gra WipEout: Omega Collection na początku przyszłego roku doczeka się aktualizacji zapewniającej wsparcie dla PlayStation VR. Co ciekawe, nie będzie to dodany na siłę patch, a pełnoprawny element gry, pozwalający kierować wszystkimi pojazdami (oraz trzema nowymi, stworzonymi specjalnie na potrzeby technologii wirtualnej rzeczywistości) na każdej z tras we wszystkich dostępnych trybach. WipEout to seria wymagających i bardzo szybkich futurystycznych wyścigów, więc jesteśmy niezmiernie ciekawi, jak taka koncepcja sprawdzi się na PSVR.

The Last Guardian

Na The Last Guardian czekaliśmy kilka długich lat, aż w końcu produkcja ukazała się pod koniec 2016 roku. Natomiast 12 grudnia tego roku otrzymamy The Last Guardian VR Demo. Będzie to niewielka aplikacja, pozwalająca spędzić trochę czasu z Trico w świecie wirtualnej rzeczywistości. Ma to być samodzielny projekt, więc do działania nie będzie wymagana oryginalna gra. Ponadto otrzymamy ją za darmo – potrzebować mamy tylko PlayStation VR i kamery PlayStation.

PlayStation VR na PlayStation Experience 2017 - zapowiedziano nowe gry - ilustracja #2

Jupiter & Mars

Ostatnią grą VR, którą zaprezentowano podczas PlayStation Experience 2017, jest Jupiter & Mars. Będzie to podwodna przygodówka, opowiadająca o losach dwóch tytułowych delfinów. Dzięki zdolności echolokacji będziemy przemierzać świat, unieszkodliwiając rzeczy pozostałe po dawnej cywilizacji, które zakłócają życie wodnych istot. Rozgrywka uzupełniana ma być przez klimatyczną, elektroniczną ścieżkę dźwiękową. Jak to wszystko wygląda „w praniu”, obejrzycie na poniższym zwiastunie.