Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 grudnia 2017, 15:01

autor: Góral

Portal Knights zadebiutowało na Androidzie i iOS

Po kilku miesiącach od premiery Portal Knights na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych, produkcja wreszcie doczekała się mobilnej wersji. Niewiele wcześniej trafiła też na Nintendo Switch.

Portal Knights to dobre rozwiązanie dla osób szukających taniego i porządnego RPG-a akcji. - Portal Knights zadebiutowało na Androidzie i iOS - wiadomość - 2017-12-09
Portal Knights to dobre rozwiązanie dla osób szukających taniego i porządnego RPG-a akcji.
Portal Knights w skrócie:
  • RPG akcji na konsole PS4, XOne i Switch oraz PC-ty, a także urządzenia mobilne (iOS i Android);
  • podczas zabawy walczymy ze stworami, rozwijamy postać, a nawet budujemy dom;
  • za grę odpowiada studio Keen Games, czyli autorzy Sacred 3.

Wypuszczone w maju bieżącego roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-tach Portal Knights ukazało się wreszcie na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemów operacyjnych iOS i Android. W obu przypadkach za aplikację należy zapłacić stosunkowo niewielką kwotę – w zależności od platformy sprzętowej, mowa o 24-26 zł, w porównaniu z np. 71,99 zł za wersję komputerową – a dodatkowo gra dostępna jest po polsku.

Podczas zabawy trafiamy do fantastycznego świata, który uległ rozpadowi, dzieląc się na wiele mniejszych i większych wysp. Naszym ogólnym celem jest odnalezienie sposobu na przywrócenie dawnego stanu rzeczy, ale to tylko pretekst do dobrej zabawy.

Portal Knights to trójwymiarowe RPG akcji z elementami Minecrafta. Podczas zabawy wcielamy się w bohatera należącego do jednej z kilku klas postaci (rycerz, mag itd.), którym przemierzamy losowo generowane lokacje, walcząc z napotkanymi przeciwnikami oraz bossami. Oczywiście z czasem rozwijamy herosa, zyskując dostęp do dodatkowych zdolności. To jednak nie wszystko. Podczas kolejnych podróży zbieramy też surowce, które następnie wykorzystujemy chociażby do tworzenia arsenału, a także do budowania własnego domu. Wersja mobilna oferuje również tryb co-op dla maksymalnie czterech graczy, przy czym wspólnie można bawić się tylko w obrębie tej samej sieci Wi-Fi.

Na koniec pragniemy jeszcze wspomnieć, że Portal Knights niedawno, bo pod koniec listopada, trafiło na jeszcze jeden przenośny sprzęt – konsolę Nintendo Switch. Tytuł jest więc już dostępny na wszystkich wiodących platformach sprzętowych.