Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2019, 16:35

autor: Ender

Sony podwyższa cenę abonamentu PlayStation Plus

Od sierpnia podwyżce ulegnie cena miesięcznego abonamentu PlayStation Plus w Polsce. Sony nie podało konkretnych powodów takiej decyzji. Bez zmiany pozostaną na razie natomiast ceny trzymiesięcznej oraz rocznej subskrypcji.

Od 1 sierpnia podwyższcie ulegnie polska cena miesięcznego abonamentu PlayStation Plus. Zamiast dotychczasowych 33 złotych zapłacić będziemy musieli 37 zł. Informacja ta pojawiła się po raz pierwszy w mailach promocyjnych przesyłanych do niektórych użytkowników PlayStation. Bez zmiany pozostają natomiast ceny trzymiesięcznej oraz rocznej subskrypcji, które wynoszą obecnie 100 oraz 240 złotych. Sony nie podało przyczyn modyfikacji ceny usługi, ale wiemy, że dotknie ona także klientów w innych europejskich krajach.

Ostatni raz podwyżka abonentów PlayStation Plus dotknęła w sierpniu 2017 roku. Cena miesięcznej subskrypcji podskoczyła wówczas z 27 zł do 33 zł, zmianie uległy wtedy także koszty usługi w wariancie na trzy i dwanaście miesięcy. Chociaż nie dysponujemy oficjalnymi informacjami na temat zachowań posiadaczy Plusa, sierpniowa podwyżka ma zapewne zniechęcić ich do wykupywania jedynie sporadycznie miesięcznego dostępu do usługi np. po to, by pograć przez krótki czas w jeden z posiadanych tytułów multiplayer.

Na koniec warto zauważyć, że sierpniowa podwyżka może zostać przyjęta przez posiadaczy konsol PlayStation tym bardziej negatywnie, że zaledwie kilka miesięcy temu z oferty PlayStation Plus zniknęły darmowe produkcje na konsole PlayStation Vita i PlayStation 3, które często dostępne były w wersji cross-play na PlayStation 4. Obecnie do graczy trafiają co miesiąc tylko dwie gry (w czerwcu będą to Borderlands: The Handsome Collection oraz Sonic Mania). Co więcej, nic nie wskazuje na to, by Sony miało zamiar w najbliższym czasie modyfikować w jakikolwiek sposób formułę usługi. Wiele osób spodziewa się zmian dopiero po premierze PlayStation 5.

Usługa PlayStation Plus zadebiutowała w 2010 roku. - Sony podwyższa cenę abonamentu PlayStation Plus - wiadomość - 2019-06-02
Usługa PlayStation Plus zadebiutowała w 2010 roku.

PS Plus to płatna usługa dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach subskrypcji otrzymujemy m.in. co najmniej dwie darmowe gry, możliwość grania online, ekskluzywne zniżki w PS Store, pierwszeństwo grania w wybrane tytuły oraz 100 GB miejsca na swoje save'y w chmurze. Usługa jest dostępna w ramach następujących abonamentów: 1 miesiąc (33 PLN), 3 miesiące (100 PLN) i 12 miesięcy (240 PLN).

  1. Oficjalna strona PlayStation Plus
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach