Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2017, 14:30

Ceny subskrypcji PlayStation Plus idą w górę

Firma Sony ogłosiła, że wraz z dniem 31 sierpnia bieżącego roku ceny subskrypcji PlayStation Plus zostaną podwyższone (w zależności od długości abonamentu - o od 22% do aż 28%). Wzrost opłat dotyczy na razie tylko Europy.

Wakacyjna wyprzedaż na PlayStation Store trwa w najlepsze. Niestety w samym jej środku firma Sony ogłosiła niezbyt szczęśliwe wiadomości, przede wszystkim dla osób pragnących kupić lub przedłużyć abonament. Jak poinformował japoński gigant, od 31 sierpnia od godziny 1:00 czasu polskiego na terenie całej Europy wprowadzony zostanie nowy cennik subskrypcji tej usługi. Jeśli zatem ktoś chce ją nabyć według starego, musi się śpieszyć. Wszystkie opłaty zostaną bowiem podwyższone (w zależności od długości abonamentu - od 22% do aż 28%):

  • miesięczna subskrypcja – z 27 zł na 33 zł
  • trzymiesięczna subskrypcja – z 78 zł na 100 zł
  • roczna subskrypcja – ze 195 zł na 240 zł

Jeśli posiadamy aktywną subskrypcję PlayStation Plus, która kończy się 31 sierpnia lub później, a przez wzrost cen nie chcemy jej przedłużać, musimy pamiętać, by anulować automatyczną opłatę co najmniej 48 godzin przed terminem wygaśnięcia abonamentu. Można to zrobić pod tym adresem (wymagane jest zalogowanie się na swoje konto PSN). Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Cena abonamentu PlayStation Plus od 31 sierpnia wyraźnie pójdzie w górę. - Ceny subskrypcji PlayStation Plus idą w górę - wiadomość - 2017-07-28
Cena abonamentu PlayStation Plus od 31 sierpnia wyraźnie pójdzie w górę.

Usługa PlayStation Plus działa na trzech konsolach firmy Sony – PlayStation 3, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Jej wykupienie jest niezbędne, by móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji sieciowych platformy, w tym trybu multiplayer w grach (w przypadku PlayStation 4). Subskrybenci mogą również liczyć między innymi na ekskluzywne zniżki w sklepie oraz dostęp do wczesnych wersji niektórych produkcji. Ponadto co miesiąc Sony oferuje abonentom sześć pełnych wersji tytułów (po dwa na każdą konsolę) za darmo do ściągnięcia. W lipcu są to między innymi Until Dawn oraz Game of Thrones od Telltale Games. W sierpniu natomiast na graczy czeka chociażby Just Cause 3, a także Assassin's Creed: Freedom Cry.

Usługa PlayStation Plus jest dostępna na PlayStation 3, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. - Ceny subskrypcji PlayStation Plus idą w górę - wiadomość - 2017-07-28
Usługa PlayStation Plus jest dostępna na PlayStation 3, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita.

Pod koniec maja firma Sony poinformowała, że abonament PlayStation Plus opłaca 26,4 miliona osób. Czy nadchodzące zmiany w opłatach wpłyną znacząco na tę liczbę? Powinniśmy się o tym przekonać w najbliższej przyszłości.