Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2019, 18:35

autor: Michał "Ender" Kułakowski

PlayStation Plus na czerwiec: Borderlands: The Handsome Collection i Sonic Mania

Sony podało tytuły gier, które w czerwcu trafią do abonentów PlayStation Plus. Posiadacze konsoli PlayStation 4 otrzymają możliwość pobrania platformówki Sonic Mania, a także zestawu dwóch odsłon serii Borderlands – The Handsome Collection.

Znamy tytuły produkcji, które w czerwcu subskrybenci PlayStation Plus będą mogli dodać do wirtualnej biblioteki na PlayStation 4. Pierwsza z nich to zremasterowana kolekcja, w której skład wchodzą dwie odsłony serii BorderlandsBorderlands 2 oraz Borderlands: The Pre-Sequel! wraz ze wszystkimi rozszerzeniami oraz dodatkami DLC. Borderlands: The Handsome Collection oferuje w sumie dziesiątki godzin zabawy, zarówno solo, jak i w grupie ze znajomymi. Co ciekawe, obie wchodzące w skład zestawu gry pozwalają również na rozgrywkę na podzielonym ekranie dla dwóch osób.

Drugą czerwcową produkcją jest nowa dwuwymiarowa odsłona platformówek spod szyldu Sonic, zatytułowana Sonic Mania, która okazała się w 2017 roku. Tytuł który stworzony został przez niezależny zespół deweloperski złożony z oddanych fanów serii, jest hołdem złożonym marce na 25-lecie jej istnienia. Oprócz całkiem nowych, opracowanych specjalnie na potrzeby Sonic Manii poziomów, w grze znalazły się także zremiksowane i rozszerzone etapy z pierwszych części cyklu, takie jak Green Hill Zone z oryginalnego Sonic the Hedgehog z 1991 roku. Gra posiada również kompetytywny oraz kooperacyjny tryb multiplayer.

PlayStation Plus na czerwiec: Borderlands: The Handsome Collection i Sonic Mania - ilustracja #1

PS Plus to płatna usługa dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach subskrypcji otrzymujemy m.in. co najmniej dwie darmowe gry, możliwość grania online, ekskluzywne zniżki w PS Store, pierwszeństwo grania w wybrane tytuły oraz 100 GB miejsca na swoje save'y w chmurze. Usługa jest dostępna w ramach następujących abonamentów: 1 miesiąc (33 PLN), 3 miesiące (100 PLN) i 12 miesięcy (240 PLN).

  1. Oficjalna strona PlayStation Plus

Czerwcowa oferta PlayStation Plus:

  1. Borderlands: The Handsome Collection (PS4)
  2. Sonic Mania (PS4)

Gry pobierzemy za darmo od 4 czerwca.

Gry, które w czerwcu zostaną wycofane z usługi PlayStation Plus:

  1. What Remains of Edith Finch (PS4)
  2. Overcooked (PS4)

W skład Borderlands: The Handsome Collection wchodzą dwie odsłony serii Borderlands.

Na koniec przypomnijmy, że luty był ostatnim miesiącem, kiedy do naszej wirtualnej biblioteki mogliśmy dodać produkcje na konsole PlayStation Vita i PlayStation 3. Od marca subskrybenci otrzymują tylko dwie gry na PlayStation 4. Na razie Sony nie planuje wprowadzać żadnych kolejnych zmian do formuły PlayStation Plus.