Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2017, 10:29

Premiera Sniper Elite 4

Do sprzedaży trafiła gra Sniper Elite 4. Najnowsza odsłona snajperskiej serii dostępna jest na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Sniper Elite 4, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu snajperskich strzelanek studia Rebellion. Gra ukazała się na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Warto wspomnieć, że wydania pudełkowe są dostępne tylko dla graczy konsolowych, a użytkownicy komputerów muszą zadowolić się dystrybucją cyfrową.

Karl Fairburne powrócił. - Premiera Sniper Elite 4 - wiadomość - 2017-02-14
Karl Fairburne powrócił.

Jak dotąd opinie odnośnie gry są pozytywne i generalnie produkcja uznawana jest za najlepszą odsłonę serii. Naszemu redaktorowi gra również przypadła do gustu. Chwali on zróżnicowane lokacje i dużą swobodę taktyczną, a krytykuje głównie słabą sztuczną inteligencję przeciwników. Z wystawieniem oceny postanowiliśmy jednak wstrzymać się do czasu sprawdzenia premierowego patcha oraz uruchomienia serwerów trybu multiplayer.

Gra będzie intensywnie wspierana płatnymi DLC. Wprowadzą one do gry trzy nowe misje dla pojedynczego gracza oraz dodatkowe postacie i uzbrojenie. Dlatego fani serii powinni rozważyć zakup przepustki sezonowej.

Sniper Elite 4 stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzednich odsłon. Zamiast silić się na rewolucyjne nowe rozwiązania, autorzy skoncentrowali się na wprowadzaniu ulepszeń do sprawdzonej formuły. Poprawiono grafikę oraz zwiększono rozmiary map, które teraz potrafią być wielokrotnie większe niż we wcześniejszych częściach serii.

Niewielka ilość nowych rozwiązań jest lekko rozczarowująca, ale Sniper Elite to i tak najlepsza seria snajperska na rynku, a „czwórka” jest jej najbardziej udaną odsłoną, więc mała ilość innowacji raczej nie zaszkodzi wynikom sprzedaży.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Sniper Elite 4 – strzelec wyborowy w formie, choć z zadyszką
  3. Sniper Elite 4 - kompendium wiedzy