Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2017, 10:40

autor: AlexB

Oficjalna premiera For Honor

Po kilku seriach beta-testów gra inicjująca najnowszą markę firmy Ubisoft, For Honor, w końcu trafiła na półki sklepowe. Pełen tytuł jest od dziś dostępny w wersjach na PC, PlayStation 4 i Xboksa One.

For Honor zostało zapowiedziane podczas E3 w 2015 roku i szybko zdobyło zainteresowanie graczy. Nie da się ukryć, że produkcja studia Ubisoft Montreal była czymś dotąd niespotykanym w dorobku francuskiego giganta. Nic zatem dziwnego, że wielu chciało przekonać się, jak ostatecznie zaprezentuje się ta ciekawa trzecioosobowa gra akcji, w której wcielamy się w Rycerzy, Wikingów lub Samurajów i toczymy pojedynki oraz wielkie bitwy, zarówno jedno- jak i wieloosobowe. Ich przedsmak mogliśmy poznać podczas aż trzech serii alfa- i beta-testów. Ostatnia z nich, w której udział brało ponad 3 miliony ludzi, zakończyła się 12 lutego. Dziś o północy uruchomiono serwery pełnej wersji For Honor. Od tej godziny między innymi w naszym kraju gracze mogli rozpocząć zabawę na PC (Uplay), PlayStation 4 oraz Xboksie One. O 6:00 czasu wschodnioeuropejskiego do użytkowników tych platform dołączyły osoby posiadające cyfrową wersję gry na Steam. Rano na półki sklepowe trafiły również fizyczne kopie tytułu. Najnowsza produkcja studia Ubisoft Montreal oficjalnie ujrzała zatem światło dzienne. Jest ona dostępna w czterech edycjach – Standardowej, Deluxe, Złotej oraz Kolekcjonerskiej i w zależności od wersji językowej (przygotowano również polską, obejmującą wyłącznie napisy) waży od 31,45 GB do 37,2 GB.

Wojna rozpoczęła się na dobre - Oficjalna premiera For Honor - wiadomość - 2017-02-14
Wojna rozpoczęła się na dobre

Pełna wersja For Honor daje dostęp do kampanii jednoosobowej oraz bitew multiplayer. Na starcie mamy do dyspozycji dwunastu wojowników (po czterech na każdą frakcję), posiadających unikalne zdolności, oraz pięć trybów rozgrywki. Zgodnie z zapowiedziami twórców, przez pierwszy rok gra będzie intensywnie wspierana nowymi dodatkami. Przypominamy, że system DLC będzie taki sam jak w przypadku Rainbow Six: Siege, zatem wszelkie nowości będzie można kupić za pomocą waluty zdobywanej w grze. Oczywiście istnieje również przepustka sezonowa, jednak zapewnia ona wyłącznie wcześniejszy dostęp do świeżo zaimplementowanych elementów, na które i tak trzeba wydać ciężko zarobioną podczas rozgrywki gotówkę. Season pass możemy znaleźć w Edycji Złotej i Kolekcjonerskiej tytułu, a także zakupić oddzielnie za 39,99 euro (około 172 złote) na PC; 165,99 zł na Xboksie One oraz 169 zł na PlayStation 4. Na tę chwilę jej posiadacze mogą między innymi nabyć sześciu nowych wojowników i otrzymać bonusy do zdobywanych punktów doświadczenia.

Podczas pojedynku nikt nie będzie dawał nikomu taryfy ulgowej - Oficjalna premiera For Honor - wiadomość - 2017-02-14
Podczas pojedynku nikt nie będzie dawał nikomu taryfy ulgowej

Końca dobiegła również pierwsza Wojna Frakcji. Zwyciężyli w niej Rycerze. Z tego tytułu otrzymają oni kilka bonusów, między innymi dostęp do ekskluzywnych ozdób. Wraz z dzisiejszą premierą For Honor zmagania rozpoczynają się na nowo. Kolejni tryumfatorzy zostaną wyłonieni za trzy miesiące.

Obecnie w sieci nie ma żadnych recenzji pełnej wersji For Honor. Firma Ubisoft wydaje się jednak pewna sukcesu, zważywszy na to, że umożliwiła graczom kilkukrotne przetestowanie produkcji. Czy jest ona zatem godna naszych pieniędzy? Każdy musi sobie chwilowo odpowiedzieć na to pytanie sam.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
  • Procesor: Core i3-550/Phenom II X4 955 lub lepszy
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta grafiki: GeForce GTX 560Ti 1 GB/Radeon HD 6870 1 GB lub lepsza

Rekomendowane wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
  • Procesor: Core i5-2500K/FX-6350 lub lepszy
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta grafiki: GeForce GTX 670 2 GB/Radeon R9 285 2 GB lub lepsza