Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 01:30

For Honor – Ubisoft tworzy grę akcji à la Chivalry: Medieval Warfare

Na E3 2015 firma Ubisoft zapowiedziała For Honor - sieciową grę akcji z realistycznym systemem walki, w której zmierzą się rycerze, wikingowie i samurajowie. Tytuł powstaje z myślą o PC, XOne i PS4, a jego premiera ma nastąpić w 2016 roku.

Ubisoft rozpoczął tegoroczne targi E3 dwiema mocnymi zapowiedziami – kontynuacji bardzo udanego South Park: The Stick of Truth, a potem zupełnie nowej produkcji, opracowywanej przez doświadczone studio Ubisoft Montreal. Ta druga nosi tytuł For Honor i stanowi trzecioosobową grę akcji, przeznaczoną głównie do rozgrywek sieciowych. Weźmiemy w niej udział w wyimaginowanych średniowiecznych bitwach, stając po stronie rycerzy, wikingów lub samurajów. Do boju ruszą czteroosobowe drużyny potężnych wojowników, mających za zadanie pośród dziesiątek ścierających się szeregowych żołnierzy realizować specjalne cele, które przechylą szalę zwycięstwa na właściwą stronę, i walczyć ze sobą nawzajem. Omawiana produkcja ma nie być przy tym prostą „naparzanką” – twórcy kładą też nacisk na pierwiastek taktyczny/strategiczny.

Choć zestawienie stron konfliktu może brzmieć niepoważnie i budzić uśmiech politowania, For Honor to brutalna gra, a przy tym całkiem realistyczna. Deweloper postawił sobie za cel jak najwierniejsze oddanie autentycznych stylów walki bronią białą dla trzech wymienionych wyżej grup wojowników. Świadczyć o tym może choćby fakt, że przy blokowaniu ataków duże znaczenie ma, z której strony trzymamy oręż – nie obronimy się przed cięciem z prawej strony, jeśli zastawę trzymać będziemy po lewej.

Oprócz trybu wieloosobowego, For Honor zaoferuje także coś na kształt kampanii fabularnej, mającej stanowić wprowadzenie do świata przedstawionego. Gra powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Jej premiera ma nastąpić w 2016 roku. Tytuł znajduje się obecnie w fazie pre-alfa, ale można już deklarować chęć wzięcia udziału w testach – nie wiadomo, kiedy takowe miałyby się odbyć, ale szybkie zgłoszenie zwiększa szansę na wybranie do grona testerów. Formularz rejestracyjny znajdziecie na stronie gry:

For Honor będzie też wyjątkowo ładny jak na grę sieciową. - For Honor – Ubisoft tworzy grę akcji à la Chivalry: Medieval Warfare - wiadomość - 2015-06-16
For Honor będzie też wyjątkowo ładny jak na grę sieciową.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej