Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 01:48

autor: Janusz "Arantasar" Guzowski

Tom Clancy's The Division – gra ukaże się 8 marca 2016 roku; zobacz fragment rozgrywki

Podczas panelu firmy Ubisoft w trakcie tegorocznych targów E3 zaprezentowano kilkuminutowy gameplay z Tom Clancy's The Division – futurystycznej sieciowej gry akcji RPG z otwartym światem. Ujawniono również datę premiery – tytuł ukaże się 8 marca 2016 roku jednocześnie na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Gra Tom Clancy's The Division ukaże się 8 marca 2016 roku. - Tom Clancy's The Division – gra ukaże się 8 marca 2016 roku; zobacz fragment rozgrywki - wiadomość - 2015-06-16
Gra Tom Clancy's The Division ukaże się 8 marca 2016 roku.

Podczas swojego panelu w trakcie tegorocznych targów E3 firma Ubisoft zaprezentowała ponad pięciominutowy materiał z Tom Clancy's The Division – futurystycznej sieciowej gry akcji RPG z otwartym światem. Ukazany fragment rozgrywał się w tzw. Dark Zone, strefie skażonej wirusem, który zdziesiątkował populację Nowego Jorku i doprowadził do upadku instytucji publicznych. W materiale pokazano tereny Times Square oraz pobliskiego Bryant Park, nie wiadomo jednak, jak duży będzie całkowity obszar skażenia.

Istotną rolę w Dark Zone odgrywa podejście do innych grup spotykanych w czasie eksploracji. Możemy się do nich przyłączyć i wspólnie kontynuować rozgrywkę lub też zdecydować się na rozwiązanie siłowe i spróbować przejąć zapasy napotkanych osób. Możemy również pozostać neutralni i nie wchodzić innym w drogę. Co ważne, sytuacja jest dynamiczna, a zaprezentowany materiał sugestywnie pokazał paranoiczny klimat miasta popadającego w anarchię, w którym nie wiadomo kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Na początku gameplayu obserwowana przez nas drużyna łączy siły z inną grupą, by w dogodnym dla siebie momencie zdecydować się zmianę frontu. Jednakże także nasza własna grupa nie może czuć się bezpiecznie – materiał kończy się konfliktem między graczami, z którego tylko jeden wychodzi cało.

Przedstawiciele studia Ubisoft zapowiedzieli również możliwość samodzielnego ogrania przygotowanego materiału dla uczestników konferencji E3 przy stoiskach francuskiego wydawcy.

Tom Clancy's The Division ukaże się 8 marca 2016 roku jednocześnie na wszystkie trzy platformy docelowe – komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W grudniu rozpoczną się testy wersji beta, w których będą mogli uczestniczyć posiadacze konsoli Xbox One. Na początku przyszłego roku zostaną one poszerzone o pozostałe platformy przewidziane dla tytułu.

Tom Clancy’s The Division to sieciowa gra RPG akcji z otwartym światem do eksploracji. Fabuła zostanie osadzona w niedalekiej przyszłości, gdy w Nowym Jorku wybucha pandemia, z którą nie mogą się uporać nawet władze. W obliczu rosnącego chaosu, sprawy w swoje ręce bierze tytułowa agencja, w której członków wcielą się gracze.