Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2014, 09:13

autor: Draug

Formula Fusion – powstaje duchowy spadkobierca serii Wipeout

Oficjalnie zapowiedziano grę Formula Fusion – futurystyczne wyścigi stanowiące duchowego spadkobiercę kultowej serii Wipeout. Ich tworzeniem zajmują się studio R8 Games i firma The Designers Republic, złożone z osób maczających wcześniej palce przy wspomnianym cyklu. Gra powstaje z myślą o pecetach i konsolach ósmej generacji. Jej debiut nastąpi nie wcześniej niż w 2016 roku.

Mamy na sali graczy stęsknionych za serią Wipeout? - Formula Fusion – powstaje duchowy spadkobierca serii Wipeout - wiadomość - 2014-10-07
Mamy na sali graczy stęsknionych za serią Wipeout?
Formula Fusion w skrócie:
  • Twórcy: R8 Games i The Designers Republic
  • Gatunek: futurystyczne wyścigi
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne i PS4?
  • Termin premiery: II kwartał 2016 (PC)

Jeśli brakowało Wam ostatnio na rynku futurystycznych gier wyścigowych, to Wasz głód powinien zostać zaspokojony w nadchodzących latach. Założone niedawno studio R8 Games i firma The Designers Republic oficjalnie ogłosiły powstawanie gry Formula Fusion – duchowego spadkobiercy kultowej serii Wipeout. Choć sam zespół deweloperski jest młody, tworzą go osoby z wieloletnim doświadczeniem – są wśród nich również byli pracownicy SCE Studio Liverpool, czyli spółki odpowiedzialnej za stworzenie wspomnianego cyklu (zamkniętej w 2012 roku). Formula Fusion powstaje z myślą o pecetach i konsolach nowej generacji (nie sprecyzowano bliżej tych ostatnich, ale można śmiało zakładać, że chodzi przynajmniej o Xboksa One i PlayStation 4). Premiera wersji pecetowej ma nastąpić w drugim kwartale 2016 roku, jednak zanim do tego dojdzie, w czerwcu 2015 roku otrzymamy możliwość jej wypróbowania w usłudze wczesnego dostępu na Steamie. Edycje konsolowe mają zostać wydane jakiś czas po komputerowym wydaniu.

W ogólnym zarysie rozgrywka będzie podobna do tego, co znamy z Wipeouta. Trafimy na oryginalne tory wyścigowe w świecie przyszłości, by zmagać się z rywalami za kierownicą futurystycznych antygrawitacyjnych formuł, zdolnych do osiągania niesamowitych prędkości. O zwycięstwie zadecyduje nie tylko sprawność w sterowaniu pojazdem, ale również użycie rozmaitych typów broni.

Nie zabraknie także pewnych innowacji względem pierwowzoru. Otrzymamy możliwość wytwarzania i implementowania różnorakich ulepszeń w formułach, narzędzia do edytowania torów, synchroniczny tryb multiplayer z sieciowymi ligami, a także tryb hiperszybkości. Niemniej, wiele może jeszcze ulec zmianie w tym względzie, zważywszy że Formula Fusion jest dopiero w fazie preprodukcji.

Gra jest dopiero w fazie preprodukcji, zatem jej finalny wygląd może znacząco odbiegać od tego, co zaprezentowano na tych pierwszych screenach. - Formula Fusion – powstaje duchowy spadkobierca serii Wipeout - wiadomość - 2014-10-07
Gra jest dopiero w fazie preprodukcji, zatem jej finalny wygląd może znacząco odbiegać od tego, co zaprezentowano na tych pierwszych screenach.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Pacer

Pacer