Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2014, 09:13

autor: Draug

Formula Fusion – powstaje duchowy spadkobierca serii Wipeout

Oficjalnie zapowiedziano grę Formula Fusion – futurystyczne wyścigi stanowiące duchowego spadkobiercę kultowej serii Wipeout. Ich tworzeniem zajmują się studio R8 Games i firma The Designers Republic, złożone z osób maczających wcześniej palce przy wspomnianym cyklu. Gra powstaje z myślą o pecetach i konsolach ósmej generacji. Jej debiut nastąpi nie wcześniej niż w 2016 roku.

Mamy na sali graczy stęsknionych za serią Wipeout? - Formula Fusion – powstaje duchowy spadkobierca serii Wipeout - wiadomość - 2014-10-07
Mamy na sali graczy stęsknionych za serią Wipeout?
Formula Fusion w skrócie:
  • Twórcy: R8 Games i The Designers Republic
  • Gatunek: futurystyczne wyścigi
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne i PS4?
  • Termin premiery: II kwartał 2016 (PC)

Jeśli brakowało Wam ostatnio na rynku futurystycznych gier wyścigowych, to Wasz głód powinien zostać zaspokojony w nadchodzących latach. Założone niedawno studio R8 Games i firma The Designers Republic oficjalnie ogłosiły powstawanie gry Formula Fusion – duchowego spadkobiercy kultowej serii Wipeout. Choć sam zespół deweloperski jest młody, tworzą go osoby z wieloletnim doświadczeniem – są wśród nich również byli pracownicy SCE Studio Liverpool, czyli spółki odpowiedzialnej za stworzenie wspomnianego cyklu (zamkniętej w 2012 roku). Formula Fusion powstaje z myślą o pecetach i konsolach nowej generacji (nie sprecyzowano bliżej tych ostatnich, ale można śmiało zakładać, że chodzi przynajmniej o Xboksa One i PlayStation 4). Premiera wersji pecetowej ma nastąpić w drugim kwartale 2016 roku, jednak zanim do tego dojdzie, w czerwcu 2015 roku otrzymamy możliwość jej wypróbowania w usłudze wczesnego dostępu na Steamie. Edycje konsolowe mają zostać wydane jakiś czas po komputerowym wydaniu.

W ogólnym zarysie rozgrywka będzie podobna do tego, co znamy z Wipeouta. Trafimy na oryginalne tory wyścigowe w świecie przyszłości, by zmagać się z rywalami za kierownicą futurystycznych antygrawitacyjnych formuł, zdolnych do osiągania niesamowitych prędkości. O zwycięstwie zadecyduje nie tylko sprawność w sterowaniu pojazdem, ale również użycie rozmaitych typów broni.

Nie zabraknie także pewnych innowacji względem pierwowzoru. Otrzymamy możliwość wytwarzania i implementowania różnorakich ulepszeń w formułach, narzędzia do edytowania torów, synchroniczny tryb multiplayer z sieciowymi ligami, a także tryb hiperszybkości. Niemniej, wiele może jeszcze ulec zmianie w tym względzie, zważywszy że Formula Fusion jest dopiero w fazie preprodukcji.

Gra jest dopiero w fazie preprodukcji, zatem jej finalny wygląd może znacząco odbiegać od tego, co zaprezentowano na tych pierwszych screenach. - Formula Fusion – powstaje duchowy spadkobierca serii Wipeout - wiadomość - 2014-10-07
Gra jest dopiero w fazie preprodukcji, zatem jej finalny wygląd może znacząco odbiegać od tego, co zaprezentowano na tych pierwszych screenach.

Ostatnia aktualizacja: 2014-10-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Pacer

Pacer