Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 października 2014, 10:01

Disney usunął ze sklepów Tiny Death Star i Star Wars Assault Team

Firma Disney skasowała z usług App Store i Google Play osadzone w realiach Gwiezdnych Wojen mobilne gry Tiny Death Star oraz Star Wars Assault Team.

Firma Disney nie raz już udowodniła, że potrafi być bezwzględna, a w interesach nie liczą się dla niej żadne sentymenty i właśnie otrzymaliśmy tego kolejny tego przykład. Korporacja bez wcześniejszej zapowiedzi skasowała bowiem gry Tiny Death Star oraz Star Wars Assault Team z usług App Store i Google Play.

W oba tytuły wciąż mogą grać osoby, które pobrały je wcześniej, a jeśli je w międzyczasie skasowały, to mogą dokonać ponownej instalacji z menu aplikacji. Co ciekawe, wydaje się, że Disney zapomniał o systemie Windows Phone, gdyż z niego obie gry nie zostały jeszcze usunięte. Wydawca decyzję o wykończeniu tych projektów motywuje chęcią skoncentrowania się na nowszych produkcjach osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen, takich jak klon Clash of Clans zatytułowany Star Wars Commander. Decyzję biznesową można oczywiście zrozumieć, ale sposób w jaki ją wprowadzono w życie budzi jednak pewien niesmak, zwłaszcza w przypadku Tiny Death Star.

Tiny Death Star było strategią ekonomiczną, w której wcielaliśmy się w zarządcę Gwiazdy Śmierci i naszym zadaniem było dokończenie jej budowy oraz przeobrażenie naszego dzieła w tętniące życiem centrum handlu i rozrywki. Produkcja powstała jako przeróbka szalenie popularnego Tiny Tower autorstwa studia NimbleBit. Grę opracował co prawda wewnętrzny zespół firmy Disney, ale twórcy pierwowzoru pomagali w tym procesie jako konsultanci. Okazuje się, że wydawca nie raczył poinformować NimbleBit o zamiarze skasowania Tiny Death Star i deweloper dowiedział się o tym dopiero z mediów branżowych. Pokazuje to podejście jakie Disney ma do swoich partnerów i obrazek ten nie należy do ładnych.

Star Wars Assault Team było z kolei karcianką, która chciała wzbogacić typowe rozgrywki za pomocą skomponowanych własnoręcznie tali poprzez atrakcyjną wizualizację starć. Ten tytuł był mniej udany, ale i tak jego skasowanie jest sporym zaskoczeniem, gdyż zadebiutował on raptem pół roku temu i nikt nie spodziewał się że żywot tego projektu będzie tak krótki.

Na koniec warto przypomnieć, że niedawno Disney zapowiedział kolejną mobilną grę osadzoną w realiach Gwiezdnych Wojen. Jest nią Star Wars: Galactic Defense, czyli strategia typu tower defense, która ukaże się wkrótce na iOS i Androida.