Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 października 2014, 00:00

autor: Jiker

Tower Dwellers – polska strategia tower defense debiutuje na Androidzie

W ofercie Google Play pojawiła się gra Tower Dwellers – strategia tower defense autorstwa polskiego studia Eccentricity Games, znanego szerzej z wyprodukowania znakomitego Puzzle Craft. Tytuł, dostępny od grudnia 2013 roku na platformie iOS, można nabyć za około 12 złotych.

Niemal rok przyszło czekać posiadaczom smartfonów i tabletów z systemem Android na dedykowaną im wersję udanej gry strategicznej Tower Dwellers (w grudniu 2013 roku zadebiutowała edycja na iOS). Dzieło polskiego studia Eccentricity Games, które zaistniało w świadomości graczy za sprawą znakomitego Puzzle Craft, a także udanych Roll in the Hole oraz Dive for Treasures, trafiło na platformę Google Play w cenie około 12 złotych. Tytuł został wydany w modelu premium i nie uświadczycie w nim żadnych mikropłatności.

Akcja produkcji rozgrywa się w tradycyjnym świecie fantasy oraz snuje pełną humoru opowieść o starciu sił dobra i zła. Gracz przejmuje dowodzenie nad uciemiężonymi wieśniakami w momencie, gdy wcielają oni w życie plan kontrataku mający pomóc im w odparciu inwazji Hordy. Jak to zwykle bywa w przypadku gier tower defense, walki odbywają się na niewielkich mapach pokrytych mniej lub bardziej skomplikowaną siecią ścieżek, po których poruszają się przeciwnicy. Zadanie gracza polega na właściwym rozlokowaniu wież i odpieraniu ataków wrogich sił.

Tower Dwellers, wzorowane w dużej mierze na świetnej serii Kingdom Rush, oferuje kilka ciekawych rozwiązań na płaszczyźnie mechaniki rozgrywki. Chodzi tu przede wszystkim o zarządzanie wieżami, które same w sobie nie pełnią żadnych funkcji ofensywnych, a służą jedynie produkcji jednostek (podstawową jest wieśniak z widłami). Wieże współistnieją tu z budynkami pomocniczymi, przeznaczonymi do nadawania tworzonym jednostkom określonych profesji – dla przykładu, postawienie kuźni owocuje awansem na rycerza. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby dana wieża produkowała potężne hybrydy, czyli wojowników łączących cechy dwóch klas (np. łucznika i maga).

Wieże i budynki pomocnicze ulepsza się, tym samym rozwijając umiejętności produkowanych w nich jednostek. W grze nie zabrakło też power-upów, występujących tu w formie trzech automatycznie regenerujących się zaklęć (m.in. czar przywracającym zdrowie czy deszcz meteorytów). Walki w Tower Dwellers odbywają się na ponad 20 mapach i można do nich przystąpić na jednym z trzech poziomów trudności. Tytuł może się też podobać pod względem technicznym – szczególnie efektownie prezentuje się dwuwymiarowa grafika, która cieszy oko specyficzną stylistyką. Wszystko to składa się na bardzo solidną produkcję, która w wersji na iOS zasłużyła w oczach mediów na wysokie noty na średnim poziomie 80%.