Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2014, 21:43

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Assassin's Creed: Unity w 900p i 30 fps na konsolach PS4 i XONE

Twórcy Assassin's Creed: Unity zrezygnowali z pełnego HD w konsolowych wydaniach gry na rzecz płynności. Zarówno w przypadku PlayStation 4, jak i Xboksa One nowa odsłona cyklu pozwoli wyświetlić obraz w rozdzielczości 900p.

Znudzeni telenowelą na temat różnic rozdzielczości w grach na konsole nowej generacji? Deweloperzy ze studia Ubisoft Montreal najwyraźniej podzielają Wasze odczucia. Na grę Assassin’s Creed: Unity nałożony zostanie odgórny limit 900p – zarówno w wersji na PlayStation 4, jak i na Xboksie One. Vincent Pontbriand, starszy producent nowej odsłony flagowej serii gier akcji firmy Ubisoft, zdradził, że jedną z przyczyn takiej decyzji, była chęć uniknięcia zbędnych debat na temat wyższości jednego urządzenia nad drugim. Sprawa jednak ma też podłoże techniczne. Twórców nowego asasyna w pewnym stopniu ogranicza jednostka CPU (procesor) obu konsol, a nie ich GPU (grafika). Innymi słowy, to nie ilość efektów graficznych czy polygonów, a zaawansowane AI i liczba postaci niezależnych widocznych jednocześnie na ekranie stoi na przeszkodzie do osiągnięcia płynnej animacji przy pełnym HD. Deweloperzy uznali, że aby utrzymać stałe 30 klatek na sekundę przy obecnej ilości procesów, prościej będzie zmniejszyć ambicje i nie dobijać do „magicznych” 1080p.

Obdarzone inteligencją tłumy Paryżan utrudniają twórcom Assassin's Creed: Unity utrzymanie płynnej animacji przy pełnym HD - Assassin's Creed: Unity w 900p i 30 klatkach na sekundę na PlayStation 4 i Xboksie One - wiadomość - 2014-10-06
Obdarzone inteligencją tłumy Paryżan utrudniają twórcom Assassin's Creed: Unity utrzymanie płynnej animacji przy pełnym HD

Jak zauważył serwis VideoGamer, zeszłoroczna odsłona serii, Assassin’s Creed IV: Black Flag, również wylądowała na PlayStation 4 i Xboksie One w formacie 900p i 30 klatkach na sekundę. Jednak zaraz po premierze ukazał się patch zwiększający rozdzielczość gry w wersji na konsolę firmy Sony. Twórcy nie wyjawili, czy podobną taktykę zastosują w przypadku Unity. Przypominamy, że Assassin’s Creed: Unity zadebiutuje w Polsce 13 listopada 2014 roku jednocześnie na PC, PS4 i XONE.

Na koniec polecamy Waszej uwadze najnowszy zwiastun trybu fabularnego gry (z polskimi napisami) – znajdziecie go na początku newsa. Zgodnie z tradycją serii Assassin’s Creed, przedstawia on kilka słynnych postaci historycznych, które w „alternatywnej rzeczywistości” zetknęły się z bractwem Asasynów – w tym samego Napoleona Bonaparte.

  1. Graliśmy w Assassin's Creed: Unity – nareszcie spore zmiany w mechanice rozgrywki!
  2. Assassin's Creed: Unity - kompendium wiedzy
  3. Oficjalna strona internetowa gry Assassin’s Creed: Unity