Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2012, 19:43

autor: Szymon Liebert

Zapowiedziano Guardians of Middle-earth – grę typu MOBA w klimatach Tolkiena

Warner Bros. i studio Monolith pracują nad grą typu MOBA osadzoną w Śródziemiu, powiązaną z filmem Hobbit: Niezwykła podróż. Produkcja nazywa się Guardians of Middle-earth i zostanie wydana pod koniec tego roku na Xbox LIVE i PlayStation Network.

Zapowiedziano Guardians of Middle-earth – grę typu MOBA w klimatach Tolkiena - ilustracja #1

Firma Warner Bros. zapowiedziała grę typu MOBA o tytule Guardians of Middle-earth. Produkcja, którą przygotuje studio Monolith, trafi pod koniec roku na PlayStation Network oraz Xbox LIVE Arcade. Jak sama nazwa wskazuje, będzie ona osadzona w uniwersum Śródziemia, stworzonym przez J.R.R. Tolkiena. Co więcej, tytuł zostanie powiązany w pewien sposób z nadchodzącym filmem Petera Jacksona Hobbit: Niezwykła podróż.

W Guardians of Middle-earth weźmiemy udział w dziesięcioosobowych pojedynkach (5v5) na arenach umieszczonych w znanych lokacjach Śródziemia. Do dyspozycji graczy zostanie oddanych 20 obrońców, w tym Gandalf, Sauron, Gollum, Thrain i wiele innych charakterystycznych postaci. Oczywiście każda z nich będzie dysponowała unikalnymi umiejętnościami. Gra ma zawierać wszystkie typowe opcje – wbudowany chat głosowy, statystyki, rankingi i inne dodatki.

MOBA to popularny gatunek gier sieciowych, reprezentowany np. przez League of Legends, Super Monday Night Combat, czy Awesomenauts. W produkcjach tego typu gracze kontrolują herosów i walczą ze sobą w sieci. Wygląda na to, że Warner Bros. postanowiło wykorzystać popularność podobnych tytułów i zdobyć część tego intratnego rynku. Więcej o Guardians of Middle-earth dowiemy się na targach E3. Pierwsze materiały z gry mają zostać pokazane jutro.

  1. Guardians of Middle-Earth – strona oficjalna