Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2012, 19:25

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Zremasterowana wersja gry Doom 3 trafi na pecety i konsole

Firma Bethesda Softworks poinformowała o planach wydania Doom 3 BFG Edition. Zremasterowana strzelanina studia id Software, wraz z dodatkiem Ressurection of Evil i bonusami, ukaże się jesienią w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Zremasterowana wersja gry Doom 3 trafi na pecety i konsole - ilustracja #1

Doom 3 to trzecia część serii pierwszoosobowych strzelanin studia id Software. Gra wydana została w 2004 roku w wersji na komputery PC, a rok później trafiła na konsolę Xbox. Fabuła przedstawia zmagania z demonami sprowadzonymi poprzez nieopatrznie otworzony, międzywymiarowy portal na Marsie. Gracz wciela się w żołnierza piechoty morskiej, a jego zadaniem jest powstrzymać bestie zagrażające ludziom.

Fani Dooma od dawna marzą o czwartej odsłonie serii, ale póki co John Carmack i ekipa deweloperska studia idSoftware zabrali się za poprawianie trzeciej części. Zapowiedziana dziś edycja BFG wprowadzi nie tylko ulepszenia w oprawie audio-wizualnej, ale także całkowicie nowe komponenty.

Doom 3 BFG Edition zawierać będzie zremasterowaną wersję gry (a precyzyjniej edycji Vanilla) oraz rozszerzenia Ressurection of Evil. Gracze otrzymają także nową kampanię - The Lost Mission złożoną z siedmiu poziomów. Oprawa wizualna dostosowana zostanie do możliwości konsol PlayStation 3 i Xbox 360.

Twórcy obiecują m.in. usprawnienia w technologii renderowania obrazu, zmieniony system oświetlenia (w tym chociażby możliwość korzystania z latarek przymocowywanych do pancerzy), ułatwienia w sterowaniu i nowy mechanizm checkpointów. Ponadto pojawi się wsparcie dla stereoskopowego 3D oraz dźwięku przestrzennego 5.1.

Specjalnym bonusem do Doom 3 BFG Edition będą dwie wcześniejsze odsłony serii Doom. W tym przypadku jednak nic nie wskazuje na to, by deweloperzy z id Software zamierzali wprowadzić jakieś istotne modyfikacje.

  1. Doom III - recenzja gry
  2. Strona internetowa studia id Software