Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2023, 09:22

Doom 3 za darmo dla subskrybentów Amazon Prime, dwie wersje do odebrania

Abonenci Amazon Prime otrzymali grę-niespodziankę. A w zasadzie to gry-niespodzianki, bowiem mają do odebrania podstawową wersję Dooma 3 oraz jego remaster zatytułowany Doom 3: BFG Edition.

Źródło fot. id Software / Bethesda
i

Pod koniec września światło dzienne ujrzała lista produkcji, które miały zostać oddane w ręce subskrybentów Amazon Prime w październiku. Jak się okazuje, firma Amazon miała dla graczy również niespodziankę, którą okazała się udostępniona 19 października gra Doom 3. A w zasadzie to dwie wersje gry Doom 3, bowiem na abonentów czeka zarówno oryginalna produkcja, jak i jej remaster zatytułowany Doom 3: BFG Edition. Na przypisanie omawianej pozycji do swojego konta subskrybenci mają czas do 18 listopada (klucz GOG).

  1. Doom 3 (oryginał + BFG Edition w pakiecie) w Amazon Prime Gaming

Warto odnotować, że usługa Amazon Prime to koszt 49 zł za rok subskrypcji. Nowi użytkownicy mogą testować ją za darmo przez 30 dni.

  1. Oficjalna strona Amazon Prime
  1. Akcję gry Doom 3 osadzono w opanowanym przez demony ośrodku badawczym na Marsie. Podczas zabawy wcielamy się w żołnierza piechoty morskiej, a naszym zadaniem jest zamknięcie portalu, przez który przedzierają się piekielne bestie. Dodatkowo wersję BFG Edition wzbogacono o rozszerzenie Resurrection of Evil, a także o zupełnie nową kampanię fabularną, zatytułowaną The Lost Mission.
  2. Mamy tu do czynienia z FPS-em utrzymanym w klimatach horroru science fiction, w którym przemierzamy skąpane w mroku lokacje i wykonujemy zadania, po drodze eliminując zastępy przeciwników. Wrogów posyłamy do piachu, robiąc użytek przede wszystkim z szerokiego wachlarza futurystycznej broni palnej.
  3. Doom 3: BFG Edition wyróżnia się na tle pierwszej wersji gry za sprawą sterowania, które lepiej przystosowano do specyfiki gry na padzie, a także przebudowanego systemu checkpointów. Dodatkowo gracze nie muszą już wybierać, czy w danej chwili wolą dzierżyć w dłoniach giwerę czy latarkę – bohater zyskał bowiem możliwość wykorzystywania z taktycznego oświetlenia, przymocowanego do swojego kombinezonu.
  4. Jako że pierwsza wersja gry, działająca w oparciu o technologię id Tech 4, zdążyła się zestarzeć, pracując na jej remasterem, autorzy pochylili się nad oprawą graficzną, która doczekała się między innymi tekstur o wyższej rozdzielczości.
Doom 3 za darmo dla subskrybentów Amazon Prime, dwie wersje do odebrania - ilustracja #1

Doom 3: BFG EditionŹródło: id Software / Bethesda

Co ciekawe, według serwisu Metacritic, Doom 3 może pochwalić się znacznie wyższą średnią ocen od branżowych mediów, niż jego remaster. Podczas gdy oryginał cieszy się średnią not na poziomie 87-88/100 (w zależności od platformy), wynik odświeżonej wersji tej produkcji mieści się w przedziale 59-81/100 (przy czym średnia 81/100 należy do wersji na Nintendo Switch). Winą za taki stan rzeczy można obarczyć zmiany, jakie zaszły w branży na przestrzeni ponad ośmiu lat dzielących obie pozycje, do których deweloperzy nie byli w stanie przystosować edycji BFG.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej