Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2021, 16:53

Doom 3 VR Edition trafi na PS4

Na PlayStation VR zmierza kolejne sześć produkcji. Jedną z nich będzie Doom 3: VR Edition, w ramach którego powrócimy do trzeciej części kultowej serii FPS-ów studia id Software w wirtualnej rzeczywistości.

Firma Sony zapowiada dziś sześć gier przeznaczonych dla zestawu PlayStation VR. Pierwszą z ujawnionych produkcji jest Doom 3: VR Edition, czyli nowa wersja trzeciej odsłony znanej serii FPS-ów. Na razie nie zdradzono wiele, ale wpis na oficjalnym blogu PlayStation zawiera pierwsze screeny oraz teaser trailer, który możecie obejrzeć poniżej.

Doom 3: VR Edition zaoferuje całą zawartość przygotowaną dla trzeciego Dooma, wliczając w to oba wydane dodatki: Resurrection of Evil oraz The Lost Mission. Wszystko to w odświeżonej oprawie wizualnej, z nowymi teksturami, dźwiękami etc. oraz dostosowane do standardów wirtualnej rzeczywistości. Dobrodziejstwa tej technologii pozwolą m.in. na szybki obrót o 180 stopni. Na premierę Doom 3: VR Edition poczekamy do 29 marca.

Co się tyczy pozostałych zapowiedzi Sony, firma prezentuje kolejne pozycje co pół godziny. Oprócz nowej wersji trzeciego Dooma na razie pokazano survivalowe Song in the Smoke od studia 17-Bit. Sądząc po opisie, rozgrywka w tymże tytule nie odbiega od schematu, do którego przyzwyczaiły nas inne produkcje z tego gatunku, aczkolwiek zastosowanie technologii VR z pewnością pogłębi doznania z gry.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej