Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2021, 16:45

Twórcy Torchlight 3 w rękach firmy Zynga

Amerykańska firma Zynga, znana między innymi ze słynnego przeglądarkowego FarmVille, ogłosiła, że zdecydowała się na zakup studia Echtra Games, które stworzyło ubiegłoroczne Torchlight 3. Kwota transakcji nie jest znana.

Wydane w ubiegłym roku Torchlight III nie zostało specjalnie ciepło przyjęte ani przez media branżowe, ani samych graczy. Nie należy jednak zapominać, że na czele odpowiedzialnego za ten tytuł studia Echtra Games stoi Max Schaefer, który ma w swoim CV pracę nie tylko przy całej serii Torchlight, ale również przy dwóch pierwszych odsłonach cyklu Diablo. Amerykańska firma Zynga, sprawująca pieczę między innymi nad słynnym FarmVille, najwyraźniej uznała, że przyda jej się doświadczenie zarówno tego dewelopera, jak i jego podwładnych. Dlatego też zdecydowała się na zakup Echtra Games za bliżej niesprecyzowaną kwotę (via GamesIndustry.biz).

Według wypowiedzi Franka Gibeau, prezesa Zyngi, owo przejęcie „będzie miało zasadnicze znaczenie dla rozwoju ich kultowych licencji i marek z urządzeń mobilnych na PC i konsolach”. Na początku ekipa z Echtra Games ma współpracować ze studiem NaturalMotion (CSR Racing, Star Wars: Hunters) przy produkcji „nowego, jeszcze niezapowiedzianego RPG-a przystosowanego do zabawy cross-platformowej”.

Zgodnie z zapewnieniami przdstawiciela firmy Zynga, zaistniała sytuacja nie spowoduje żadnych zwolnień w Echtra Games. Pytanie tylko, czy jego członkowie będą mieli jeszcze kiedyś okazję pracować przy serii Torchlight, czy też ten rozdział zamknął się dla nich definitywnie? Tego jak na razie nie wiemy.

  1. Oficjalna strona firmy Zynga
  2. Oficjalna strona studia Echtra Games