Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONESwitch
Okładka Torchlight III (PC)

Torchlight III

Torchlight 3 | Torchlight Frontiers

Trzecia główna odsłona uznanej serii gier RPG akcji typu hack’n’slash. Główną atrakcją Torchlight III jest mocno zręcznościowy system walki, a większość misji zaprojektowano pod kooperację dla kilkuosobowych drużyn.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | kooperacja | RPG akcji | Xbox Game Pass | Find Your Next Game

Okładka Torchlight III (PC)

data premiery gry:

13paź2020

PC PS4 XONE

22paź2020

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Torchlight III to gra RPG akcji należąca do podgatunku hack’n’slash. Produkcja jest kontynuacją cyklu zapoczątkowanego w 2009 roku. Za jej opracowanie odpowiadają twórcy ze studia Echtra Games, założonego przez byłych pracowników zamkniętej firmy Runic Games - prawdziwych weteranów branży, którzy w przeszłości stworzyli m.in. takie tytuły, jak Diablo, Hellgate: London czy Mythos. Wydawcą jest Perfect World Entertainment.

Fabuła

Gra przenosi nas do znanej z wcześniejszych odsłon cyklu krainy fantasy. Tym razem opuszczamy jednak cywilizowane regiony i udajemy się na granice ziem kontrolowanych przez ludzi oraz ich sojuszników. W miejsce to przybywają najwięksi bohaterowie świata, aby zneutralizować zagrożenie ze strony coraz liczniejszych hord goblinów, nieumarłych i zwierząt skażonych magiczną mocą minerału znanego jako Ember.

Mechanika

Pod względem mechaniki Torchlight III stanowi ewolucję rozwiązań z poprzednich odsłon cyklu. Na poziomie fundamentów jest to więc klasyczne RPG akcji typu hack’n’slash z widokiem z perspektywy izometrycznej. Podstawą zabawy jest przemierznie świata, zbieranie przedmiotów, wypełnianie zadań, rozwijanie postaci oraz przede wszystkim walka z hordami wrogów. System odpowiedzialny za tę ostatnią jest zręcznościowy.

Gra ma strukturę podobną do tytułów z serii Diablo - jest podzielona na akty, w czasie których zwiedzamy nowe lokacje, różniące się klimatem i wyglądem. Trafiamy także na nowe typy przeciwników. Zaczynamy od walki z hordami goblinów w pobliżu pewnej imperialnej placówki, następnie wybieramy się w regiony opanowane przez insektoidalne potwory Hyvid, a także w góry, gdzie przemiarzamy pełne zagrożeń jaskinie i pieczary.

Naszemu bohaterowi w wędrówce towarzyszy zwierzak, który pomaga w starciach z wrogami oraz niesie na swoim grzbiecie dodatkowy ekwipunek.

Tryby gry

W Torchlight III możemy grać samotnie albo z innymi. Podstawą zabawy jest kampania fabularna, ale produkcja posiada także sieciowy tryb wieloosobowy.

Tworząc postać, możemy wybrać, czy będzie przeznaczona do modułu online czy offline. W pierwszym wypadku w trakcie rozgrywki możemy trafiać na innych graczy - ma to jednak miejsce wyłącznie w przewidzianych do tego celu lokacjach (np. miastach, wioskach). Jeśli zawczasu nie stworzymy drużyny w takim miejscu, w czasie eksplorowania lokacji i walki nie trafimy na żadnego innego gracza.

Kwestie techniczne

Gra posiada atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, która została wykonana w kreskówkowej stylistyce przypominającej poprzednie dwie odsłony cyklu. Jej wyróżnikiem są jasne, pastelowe kolory oraz lekko przerysowane projekty postaci oraz potworów.

Dodatkowe informacje

Gra początkowo była znana jako Torchlight Frontiers i miała funkcjonować w modelu free-to-play. Ostatecznie jednak koncepcja gry się zmieniła: Torchlight III jest sprzedawane w modelu B2P - buy to play, więc po jednorazowym zakupie możemy bawić się do woli. W produkcji nie znajdziemy też systemu mikropłatności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 294 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 624 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Gry podobne do Torchlight III

Klasyfikacja PEGI Torchlight III

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Torchlight III

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 470 / 2 GB Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
Dlaczego gracze znienawidzili Torchlight 3 – i czy słusznie?
Dlaczego gracze znienawidzili Torchlight 3 – i czy słusznie?

Przed premierą 17 czerwca 2020, 16:07

To wszystko brzmi nawet ciekawie i wydaje się, że pozwala na całkiem porządne rozbudowanie postaci oraz dostosowanie jej do indywidualnych preferencji. W praktyce zaś Torchlight 3 jest po prostu płytki – odróżnieniu od Minecrafta Dungeons, który wprawdzie również nie powala bogactwem, niemniej kryje się w nim pewna głębia, tutaj zaś mamy system prosty niczym budowa cepa. Cepa, który nawet wyposażony w dodatkowe efekty – wokół błyskają pioruny i mamy szansę na losowe wystrzelenie kuli ognia – pozostaje tylko cepem. Taki właśnie jest Torchlight 3.

PC
PS4
XONE
Switch