Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchPS4XONE
Okładka Torchlight III (PC)
OkładkaTorchlight III (PC)

Torchlight III

Torchlight 3 | Torchlight Frontiers

Trzecia główna odsłona uznanej serii gier RPG akcji typu hack’n’slash. Główną atrakcją Torchlight III jest mocno zręcznościowy system walki, a większość misji zaprojektowano pod kooperację dla kilkuosobowych drużyn.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | kooperacja | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Torchlight III Premiera

13paź2020

PC PS4 XONE

22paź2020

Switch

Gry podobne do Torchlight III

Diablo IV

Path of Exile

Diablo II

Torchlight III to gra RPG akcji należąca do podgatunku hack’n’slash. Produkcja jest kontynuacją cyklu zapoczątkowanego w 2009 roku. Za jej opracowanie odpowiadają twórcy ze studia Echtra Games, założonego przez byłych pracowników zamkniętej firmy Runic Games - prawdziwych weteranów branży, którzy w przeszłości stworzyli m.in. takie tytuły, jak Diablo, Hellgate: London czy Mythos. Wydawcą jest Perfect World Entertainment.

Fabuła

Gra przenosi nas do znanej z wcześniejszych odsłon cyklu krainy fantasy. Tym razem opuszczamy jednak cywilizowane regiony i udajemy się na granice ziem kontrolowanych przez ludzi oraz ich sojuszników. W miejsce to przybywają najwięksi bohaterowie świata, aby zneutralizować zagrożenie ze strony coraz liczniejszych hord goblinów, nieumarłych i zwierząt skażonych magiczną mocą minerału znanego jako Ember.

Mechanika

Pod względem mechaniki Torchlight III stanowi ewolucję rozwiązań z poprzednich odsłon cyklu. Na poziomie fundamentów jest to więc klasyczne RPG akcji typu hack’n’slash z widokiem z perspektywy izometrycznej. Podstawą zabawy jest przemierznie świata, zbieranie przedmiotów, wypełnianie zadań, rozwijanie postaci oraz przede wszystkim walka z hordami wrogów. System odpowiedzialny za tę ostatnią jest zręcznościowy.

Gra ma strukturę podobną do tytułów z serii Diablo - jest podzielona na akty, w czasie których zwiedzamy nowe lokacje, różniące się klimatem i wyglądem. Trafiamy także na nowe typy przeciwników. Zaczynamy od walki z hordami goblinów w pobliżu pewnej imperialnej placówki, następnie wybieramy się w regiony opanowane przez insektoidalne potwory Hyvid, a także w góry, gdzie przemiarzamy pełne zagrożeń jaskinie i pieczary.

Naszemu bohaterowi w wędrówce towarzyszy zwierzak, który pomaga w starciach z wrogami oraz niesie na swoim grzbiecie dodatkowy ekwipunek.

Tryby gry

W Torchlight III możemy grać samotnie albo z innymi. Podstawą zabawy jest kampania fabularna, ale produkcja posiada także sieciowy tryb wieloosobowy.

Tworząc postać, możemy wybrać, czy będzie przeznaczona do modułu online czy offline. W pierwszym wypadku w trakcie rozgrywki możemy trafiać na innych graczy - ma to jednak miejsce wyłącznie w przewidzianych do tego celu lokacjach (np. miastach, wioskach). Jeśli zawczasu nie stworzymy drużyny w takim miejscu, w czasie eksplorowania lokacji i walki nie trafimy na żadnego innego gracza.

Kwestie techniczne

Gra posiada atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, która została wykonana w kreskówkowej stylistyce przypominającej poprzednie dwie odsłony cyklu. Jej wyróżnikiem są jasne, pastelowe kolory oraz lekko przerysowane projekty postaci oraz potworów.

Dodatkowe informacje

Gra początkowo była znana jako Torchlight Frontiers i miała funkcjonować w modelu free-to-play. Ostatecznie jednak koncepcja gry się zmieniła: Torchlight III jest sprzedawane w modelu B2P - buy to play, więc po jednorazowym zakupie możemy bawić się do woli. W produkcji nie znajdziemy też systemu mikropłatności.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 400 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 624 głosów czytelników.

Torchlight III cena w dniu premiery: 142,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Torchlight III

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Torchlight III Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 470 / 2 GB Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch