Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPCPS4XONE
Okładka Torchlight Frontiers (PC)

Torchlight Frontiers

Torchlight Frontiers to trzecia główna odsłona serii gier RPG akcji typu hack’n’slash. Główną atrakcją jest mocno zręcznościowy system walki.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | kooperacja | MMO | RPG akcji

Okładka Torchlight Frontiers (PC)

data premiery gry:

2020

PC PS4 XONE

Torchlight Frontiers to RPG akcji należące do kategorii hack’n’slash. Grę opracował nowy zespół, nazwany Echtra Games. Założyli go jednak weterani zamkniętego w 2017 roku studia Runic Games, które stało za poprzednimi częściami serii, czyli Torchlight oraz Torchlight II.

Fabuła:

Gra przenosi nas do znanej z wcześniejszych odsłon cyklu krainy fantasy. Tym razem opuszczamy jednak cywilizowane regiony i udajemy się na granice ziem kontrolowanych przez ludzi oraz ich sojuszników. W miejsce to przybywają najwięksi bohaterowie świata, aby zneutralizować zagrożenie ze strony coraz liczniejszych hord goblinów, nieumarłych i zwierząt skażonych magiczną mocą minerału znanego jako Ember.

Mechanika

Pod względem mechaniki Torchlight Frontiers stanowi ewolucję rozwiązań z poprzednich odsłon cyklu. Na poziomie fundamentów jest to więc klasyczne RPG akcji typu hack’n’slash, w którym przemierzamy świat, zbieramy przedmioty, wypełniamy zadania, rozwijamy postać oraz przede wszystkim pokonujemy hordy wrogów za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki.

Do tych standardowych rozwiązań dodano elementy MMO. W Torchlight Frontiers świat jest stały i dzielony przez wszystkich graczy na serwerze. Jednocześnie jednak duża jego część, przypadająca na lochy oraz miejsca, gdzie dzieją się przygody na powierzchni, jest generowana losowo, przez co zawsze czekają na nas nowe wyzwania.

Pomimo elementów MMO gra kładzie nacisk na kooperacyjne przygody, w których kilkuosobowe drużyny graczy walczą z wrogami kierowanymi przez sztuczną inteligencję. Zabawę uatrakcyjnia system zwierzaków, pozwalający nam tresować podopiecznych, którzy potem pomagają nam w walce lub potrafią robić wiele innych przydatnych rzeczy, np. udać się do miasteczka i sprzedać przedmioty.

Kwestie techniczne

Gra posiada atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną wykonaną w wzorowanej na poprzednich dwóch odsłonach cyklu kreskówkowej stylistyce, pełnej jasnych kolorów i lekko karykaturalnych projektów postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 391 głosów czytelników.

Gry podobne do Torchlight Frontiers

Wymagania wiekowe Torchlight Frontiers

16+

Torchlight Frontiers na pierwszym zwiastunie z rozgrywką
Torchlight Frontiers na pierwszym zwiastunie z rozgrywką

wiadomość20 sierpnia 2018

Ukazał się pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki z Torchlight Frontiers. Wynika z niego, że otrzymamy grę kontynuującą tradycję cyklu i zachowującą podstawowe mechanizmy rozgrywki poprzedników.

Torchlight Frontiers - autorzy serii powracają z nową odsłoną
Torchlight Frontiers - autorzy serii powracają z nową odsłoną

wiadomość9 sierpnia 2018

Zapowiedziano Torchlight Frontiers, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu RPG-ów akcji. Za projekt odpowiadają autorzy dwóch poprzednich części, a gra poza pecetami trafi także na konsole.

PC
PS4
XONE