Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2012, 10:05

autor: Sarge

Doom 3 BFG Edition - dodatkowa zawartość i problemy z wersją na PlayStation 3

John Carmack ze studia id Software poinformował, że przeniesienie gry Doom 3 BFG Edition na PlayStation 3 nie jest tak łatwe, jak moglibyśmy oczekiwać. W związku z tym posiadacze konsol nie powinni spodziewać się implementacji szczególnych efektów graficznych. Ujawniono także szczegóły na temat dodatkowej zawartości wprowadzonej w tej edycji popularnej strzelaniny.

Studio id Software wypowiedziało się na temat problemów technicznych związanych ze stworzeniem Doom 3 BFG Edition – odnowionej wersji popularnej strzelaniny z 2004 roku. Poznaliśmy także pierwsze szczegóły na temat dodatkowej zawartości wprowadzonej w tej edycji.

Mogłoby się wydawać, że przeniesienie ośmioletniej pro produkcji na konsole obecnej generacji nie powinno sprawiać twórcom większego problemu. Niestety, John Carmack ze studia id Software donosi za pośrednictwem Twittera, że „utrzymanie stałej liczby 60 klatek na sekundę w wersji na PlayStation 3 jest bardziej wymagające, niż moglibyśmy myśleć”. Najwięcej problemów ma sprawiać system cieniowania. Carmack nie odniósł się w swojej wypowiedzi do przebiegu dewelopingu wersji na Xboksa 360.

O problemach technicznych gry Doom 3 BFG Edition oraz dodatkowej zawartości - ilustracja #1

Studio id Software zawsze przywiązywało dużo uwagi do płynnej animacji na wszystkich platformach sprzętowych, więc możemy spodziewać się, że ostatecznie twórcom uda się utrzymać poziom 60 klatek na sekundę. Trudno jednak oczekiwać, by w obliczu tych problemów posiadacze konsol otrzymali jakieś specjalne efekty graficzne, poza wprowadzeniem rozdzielczości HD. Nie wiadomo jak to będzie wyglądało w przypadku edycji pecetowej.

W międzyczasie Tim Willits ze studia id Software w wywiadzie dla serwisu The Verge ujawnił pierwsze szczegóły na temat dodatkowej zawartości Lost Mission wprowadzonej w grze Doom 3 BFG Edition. Pozwoli ona wcielić się w członka zespołu Bravo, który budzi się w pewnym pokoju i musi pomóc grupie naukowców w dezaktywacji portalu, stanowiącego połączenie z Ziemią, zanim skorzystają z niego demony. Akcja będzie rozgrywać się w tym samym czasie, co podstawowa wersja gry i pozwoli spojrzeć na znane wydarzenia z nieco innej perspektywy.

Doom 3 BFG Edition to zremasterowana wersja strzelaniny wydanej pierwotnie na PC, a z czasem przeniesionej także na pierwszego Xboksa. Odnowiona edycja ukaże się w sierpniu bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. W jej skład wejdzie także odświeżony dodatek Doom 3: Ressurection of Evil oraz pierwsze dwie odsłony cyklu zachowane w oryginalnej postaci.