Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2012, 10:14

Zadebiutowała gra akcji RPG Krater - Fatshark zaprasza do postapokaliptycznej Szwecji

Na Steamie zadebiutowała postapokaliptyczna gra Krater, stworzona przez skandynawskie studio Fatshark. Twórcy produkcji połączyli w niej taktyczną walkę rodem ze strategii czasu rzeczywistego z otwartym RPG w stylu serii Fallout.

Zadebiutowała gra akcji RPG Krater - Fatshark zaprasza do postapokaliptycznej Szwecji  - ilustracja #1

Studio Fatshark wypuściło wczoraj grę akcji RPG Krater, która rozgrywa się w postapokaliptycznej Szwecji. Produkcja łączy cechy takich tytułów jak Diablo oraz Fallout ze strategią czasu rzeczywistego i wydaje się ciekawą propozycją dla fanów gatunku. Krater kosztuje 13,99 euro na Steamie (ok. 60 zł), gdzie jest dostępny w wersji z angielskimi napisami. Deweloper gry pracuje nad polonizacją i zamierza wydać ją jeszcze tego lata.

W Krater gracz prowadzi trzy postacie, z których każda reprezentuje inną klasę. Twórcy gry postawili na otwarty świat, wymagającą, szybką walkę i konieczność dbania o herosów – ich śmierć oznacza najczęściej trwałe rany obniżające skuteczność (bohaterowie mogą też bezpowrotnie zginąć). Ważnym aspektem zabawy jest system tworzenia nowych rodzajów broni z zebranych surowców i materiałów oraz ulepszanie postaci za pomocą implantów.

Fatshark to skandynawski deweloper, który ma na koncie Lead and Gold: Gangs of the Wild West, Bionic Commando Rearmed 2 oraz War of the Roses. Krater jest więc pierwszym podejściem producenta do tematu gier akcji RPG. Ważne jest to, że studio będzie mocno wspierało swoje dzieło po premierze – jeden z pierwszych bezpłatnych dodatków wprowadzi obiecywany tryb kooperacji. Autorzy planują zarówno darmowe, jak i płatne DLC.

  1. Oficjalna strona Krater