Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2012, 09:45

autor: Kono

Prace nad Dragon Age III ruszyły pełną parą?

Na łamach oficjalnego bloga firmy BioWare pojawił się interesujący wywiad z jedną ze scenarzystek serii Dragon Age. Wynika z niego, że kanadyjski zespół zakasał rękawy i wziął się do prac nad trzecią odsłoną serii.

Mamy dobre wieści dla osób, które z niecierpliwością oczekują na kolejną odsłonę cyklu Dragon Age. Wywiad z Jennifer Hepler (scenarzystką serii), opublikowany na oficjalnym blogu BioWare, dosyć mocno sugeruje, że prace nad Dragon Age III ruszają pełną parą.

Prace nad Dragon Age III ruszyły pełną parą? - ilustracja #1

Hepler zapytana o to jak wygląda jej przeciętny dzień odpowiedziała:

Wiele zależy od fazy, w której znajduje się mój obecny projekt. Aktualnie kończymy etap przygotowań i zaczynamy właściwą produkcję, więc moja uwaga skupia się zarówno na tworzeniu nowych historii, jak i pisaniu dialogów do opracowanych już linii fabularnych.

Jennifer Hepler pracuje jako scenarzystka w firmie BioWare. W swoim dorobku ma opracowanie fragmentów historii do gier Dragon Age (Orzammar i Głębokie Ścieżki), Dragon Age II (wątek Templariusza) oraz Star Wars: The Old Republic (Taris, Tatooine, Nar Shaadda, Balmorra oraz Alderaan).

Taka wypowiedź ze strony scenarzystki dosyć jasno daje do zrozumienia, że kanadyjski zespół mocno zaangażował się w tworzenie trzeciej części serii Dragon Age. Ciężko zresztą uznać tę informację za coś odkrywczego. Warto tutaj przypomnieć chociażby pytania dotyczące tego cyklu, które przedstawiciele firmy BioWare kierowali w stronę fanów, a także główne założenia Dragon Age III ujawnione podczas targów PAX East w Bostonie.

Dragon Age to seria gier cRPG wyprodukowanych przez kanadyjskie studio BioWare. Pierwsza odsłona cyklu jeszcze przed premierą została ochrzczona mianem „duchowego następcy Baldur’s Gate”. Druga część, wydana nieco ponad rok po „jedynce”, spotkała się z niezbyt przychylnym przyjęciem ze strony sporej grupy graczy, którzy uważali, że Dragon Age II zbytnio odbiega od klasycznych standardów gier RPG i kładzie za duży nacisk na elementy akcji.