Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 czerwca 2015, 15:21

autor: Piotr Doroń

Doom 3: BFG Edition zadebiutował na urządzeniach z Androidem

Posiadacze urządzeń z rodziny Shield – ubiegłorocznego tabletu i świeżo wydanej konsoli – mogą już zaopatrzyć się w specjalną, mobilną odsłonę Doom 3: BFG Edition. Kultowa strzelanka studia id Software została wydana w modelu premium.

Niedawna premiera androidowej konsoli Nvidia Shield spowodowała, że w ofercie platformy Google Play zaczęły pojawiać się kolejne gry o pecetowo-konsolowym rodowodzie. W piątek do dostępnego na smartfonach i tabletach z jednostkami Tegra K1 lub X1 The Talos Principle dołączyła specjalna edycja Doom 3: BFG Edition, którą testom mogą poddać świeżo upieczeni posiadacze wspomnianej konsoli lub udostępnionego w połowie ubiegłego roku, 8-calowego tabletu Shield.

Użytkownicy obu wymienionych sprzętów mogą zaopatrzyć się w Doom 3: BFG Edition po uiszczeniu jednorazowej opłaty w wysokości około 45 złotych. W zamian otrzymują nie tylko specjalną edycję równie popularnej, co kontrowersyjnej strzelanki od studia id Software, wzbogaconą o poprawioną warstwę wizualną, zmieniony układ checkpointów i lepsze wykorzystanie latarki, ale też szereg dodatków, w tym zawartość rozszerzenia Resurrection of Evil, pakiet ośmiu nowych poziomów z własną ścieżką fabularną (The Lost Mission), a także dwie pierwsze, historyczne odsłony cyklu.

Bohaterem Doom 3 jest żołnierz piechoty morskiej, który przybywa na teren ośrodka badawczego na Marsie i niemal z miejsca musi opanować ciężką sytuację powstałą w wyniku przypadkowego otwarcia międzywymiarowego portalu, łączącego znany nam świat z piekielnymi czeluściami. Rozgrywka bazuje na klasycznych dla gatunku pierwszoosobowych strzelanin rozwiązaniach. Bohater przemierza pełne czających się potworów lokacje, eksterminując przeciwników przy pomocy sporego arsenału broni. Pomagają mu w tym znajdywane po drodze apteczki, uzupełnienia pancerza oraz amunicja do poszczególnych pukawek.

Warto jednocześnie dodać, że na Doom 3: BFG Edition nie kończą się ekskluzywne, androidowe konwersje, z których będą mogli się cieszyć posiadacze wybranych urządzeń z rodziny Shield. W czerwcu zadebiutuje na nich mobilna odsłona Borderlands: The Pre-Sequel!, a w kolejce czekają jeszcze porty m.in. Crysis 3, Resident Evil 5, oraz Borderlands 2. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zagrać na nich w komfortowych warunkach w takie pozycje jak OlliOlli, Hotline Miami lub Luftrausers.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gramynawynos.pl gry na gameplay.pl id Software NVIDIA Shield NVIDIA Shield (konsola) AND