Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2015, 15:18

autor: Góral

Prince of Persia - Ubisoft zapowie nową odsłonę na E3?

Aktor Robin Atkin Downes, który współpracował z firmą Ubisoft przy grach Prince of Persia: Warrior Within i Assassin's Creed III, wyjawił na Twitterze, że na targach E3 pojawi się Książę Persji, co sugeruje zapowiedź nowej części uznanej serii przygodowych gier akcji.

Ostatnią odsłoną serii Prince of Persia jest wydane w 2013 roku na urządzeniach mobilnych Prince of Persia: The Shadow and the Flame. - Prince of Persia - Ubisoft zapowie nową odsłonę na E3? - wiadomość - 2015-06-08
Ostatnią odsłoną serii Prince of Persia jest wydane w 2013 roku na urządzeniach mobilnych Prince of Persia: The Shadow and the Flame.

Kilka dni temu firma Ubisoft opublikowała na swoim blogu artykuł zwiastujący to, czego możemy się spodziewać po wydawcy na tegorocznych targach E3. Nie zdradzono wszystkich niespodzianek, ale niewykluczone, że jedna z nich została wyjawiona przez amerykańskiego aktora Robina Atkina Downesa. Na Twitterze opublikował on poniższy post, który sugeruje, że francuski gigant branży gier zapowie za kilka dni nową odsłonę serii Prince of Persia. Niestety równie dobrze może chodzić o to, że to sam aktor zjawi się na E3, gdyż użyczał on głosu głównemu bohaterowi Prince of Persia: Warrior Within oraz Georgeowi Washingtonowi w Assassin's Creed III. Ciężko więc stwierdzić jak jest naprawdę i o wszystkim przekonamy się w przyszłym tygodniu.

Robin Atkin Downes zdradza sekret Ubisoftu?
Robin Atkin Downes zdradza sekret Ubisoftu?

Warto jednak przypomnieć informację sprzed roku, kiedy to Yves Guillemot, szef Ubisoftu, stwierdził, że firma nie porzuca serii Prince of Persia, ale że na E3 2014 roku nie ma co liczyć na zapowiedź nowej odsłony. Skoro więc nie udało się w zeszłym roku, to może w tym wydawca będzie miał do przekazania jakieś konkrety w tej sprawie? Tego nie wiemy, ale pewnym za to jest, że na konferencji firmy ujrzymy Assassin’s Creed: Syndicate, The Division oraz Rainbow Six Siege.

Seria Prince of Persia zadebiutowała grą o tym samym tytule w 1989 roku. W późniejszych latach wydano kilka innych odsłon, jednak w chwale marka powróciła dopiero w 2003 roku wraz z Prince of Persia: Piaski Czasu. Tytuł odniósł wielki sukces i doczekał się kontynuacji w postaci Prince of Persia: Dusza Wojownika i Prince of Persia: Dwa Trony. W kolejnych latach, m.in. za sprawą Assassin’s Creed, seria straciła na znaczeniu i od 2010 roku nie zrobiono w jej sprawie niczego konkretnego (nie licząc mobilnego Prince of Persia: The Shadow and the Flame z 2013 roku).